کد خبر: 1157883 A

پارلمان نیکاراگوئه در واکنش به اقدام رئیس‌جمهوری آمریکا خواستار خروج این کشور از سازمان کشورهای آمریکایی شد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، پارلمان نیکاراگوئه روز گذشته -سه‌شنبه- از «دانیل اورتگا»، رئیس‌جمهوری این کشور که از ورود به خاک ایالات متحده ممنوع شده است، خواست کشورش را از سازمان کشورهای آمریکایی خارج کند.

پارلمان نیکاراگوئه که در آن جبهه «آزادی‌بخش ملی ساندینیستا» حزب وابسته به رئیس‌جمهوری از اکثریت قاطع برخوردار است، اعلام کرد که اورتگا در مقام رئیس‌جمهور منشور سازمان کشورهای آمریکایی را محکوم می‌کند که به مفهوم خروج نیکاراگوئه از این سازمان است.

«گوستاوو پوراس»، رئیس پارلمان نیکاراگوئه تصریح کرد که این درخواست پس از دخالت‌های مکرر سازمان کشورهای آمریکایی در امور داخلی کشور صورت می‌گیرد.

ماده ۱۴۳ منشور سازمان کشورهای آمریکایی به هر کشوری اجازه می‌دهد پس از اقداماتی که دو سال زمان می‌برد، از این سازمان خارج شود.

«روزاریو موریلو» معاون رئیس‌جمهوری از درخواست پارلمان ابراز خرسندی کرد و تاکید کرد که این درخواست در راستای خواسته های ما برای احترام به تصمیمات حاکمیتی و شرافتمندانه در قبال مردم است.

«جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه مواضع مداخله‌جویانه خود در قبال انتخابات ریاست جمهوری اخیر نیکاراگوئه، ورود مقام‌های دولت این کشور به خاک ایالات متحده را ممنوع کرد.

 

انتهای پیام/
نیکاراگوئه سازمان کشورهای آمریکایی اورتگا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر