کد خبر: 1153955 A

رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات نیکاراگوئه تأکید کرد که تهدید به اعمال تحریم‌های گسترده از سوی آمریکا مانع از برگزاری انتخابات در هفتم نوامبر نشده است.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «برندا روشا»، رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات نیکاراگوئه تاکید کرد که اظهاراتی مبنی بر اینکه انتخابات در کشور آزاد و شفاف نیست و بنابراین به رسمیت شناخته نخواهد شد، همراه با تهدید به اعمال تحریم‌های گسترده از سوی آمریکا مانع از آماده‌سازی و برگزاری انتخابات در تاریخ هفتم نوامبر نشده است. 

روشا افزود: «انتخابات متعلق به شهروندان است و تابع آنها است. قانون از ما می‌خواهد که انتخابات را با مشارکت همه احزاب سیاسی برگزار کنیم و این همان رویکردی است که ما برای حاکمیت، استقلال و خودمختاری که در قانون اساسی تصریح شده است، دنبال می‌کنیم». 

وی در همین زمینه اعلام کرد که روند رأی‌گیری در کشورش با آرامش و با حضور گسترده مردم در حال انجام است و خانواده ها بلافاصله پس از آغاز رأی‌گیری به پای صندوق‌های رأی آمدند و انتخابات در فضای صلح و هماهنگی با مشارکت بسیار خوب مردم کشور در حال برگزاری است».

اتحادیه مدنی اپوزیسیون عدالت و دموکراسی پیشتر اعلام کرده بود که مردم نیکاراگوئه در خانه‌های خود می‌مانند و به مراکز رأی‌گیری نمی‌آیند.

 

انتهای پیام/
انتخابات آمریکا برندا روشا نیکارگوئه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر