کد خبر: 114551 A

مقام‌های محلی می‌‎گویند که کشته شدن حاجی دوران می‌تواند به بهبود وضعیت در مناطق ناآرام ولایت کنر و ولایت نورستان کمک کند.

مقام‌های ولایت کنر در شرق افغانستان گفته‌اند که یک فرمانده مشهور طالبان در اثر حمله هواپیمای بدون ‌سرنشین آمریکایی کشته شده است.
به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی سی، فرماندار مانوگی گفت که حاجی دوران ساعت ۹ صبح امروز – دوشنبه - هدف حمله هوایی قرار گرفت.
فرماندار مانوگی افزود که در این حمله برادر و دو تن از افراد تحت امر این فرمانده طالبان کشته شدند.
در سه روز گذشته این پنجمین حمله هواپیماهای بدون ‌سرنشین در ولایت مرزی کنر علیه شبه نظامیان وابسته به گروه طالبان است.
مقام‌های محلی می‌‎گویند که کشته شدن حاجی دوران می‌تواند به بهبود وضعیت در مناطق ناآرام ولایت کنر و ولایت نورستان کمک کند.
فرماندار مانوگی افزود که این فرمانده عضو گروه سلفی بود که در میان شبه نظامیان این دو ولایت نفوذ داشت و فرمانده فعالی بود.
مناطق اوته‎پور، مانوگی، چپه‎دره و چوکی در ولایت کنر و برخی از مناطق ولایت نورستان، از محلات اصلی فعالیت حاجی دوران و شبه نظامیان تحت فرمان او شمرده می‌‎شد.
دوران از آغاز حضور ارتش آمریکا در افغانستان به صف مخالفان مسلح دولت پیوست و فعالیت‌های مسلحانه خود را آغاز کرد.
گفته می‌شود که او در ربودن لیندا نورگروو، امدادگر انگلیسی هم دست داشته است و گروگانگیران از افراد تحت فرمان وی بوده‌اند.
نورگروو در جریان عملیاتی که توسط نیروهای ناتو برای نجات وی اجرا شد، توسط گروگانگیران کشته شد.
مقام‌های محلی می‌گویند که حاجی دوران در بسیاری از فعالیت‌های خرابکارانه شبه نظامیان در ولایت‌های کنر و نورستان و به ویژه مناطق اوته‎پور، مانوگی، چپه‎دره و چوکی ولایت کنر نقش داشته است.
گفته شده که وی سال‌ها عضو گروه سلفی بود، اما از دو سال قبل در چارچوب گروه طالبان فعالیت می‌کرد چرا که سلفی‎‌ها در کنر به طالبان پیوستند.

افغانستان بی بی سی دولت طالبان فرماندار ناتو فرمانده ولایت دوران کنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر