کد خبر: 1143402 A

گروه طالبان ‌به جامعه بین‌الملل نسبت به عدم ترک اقدامات تنبیهی علیه این گروه هشدار داد.

به گزارش ایلنا به نقل از نووستی، «امیر خان متقی»، سرپرست وزارت خارجه در دولت جدید افغانستان در جریان مذاکرات در دوحه به مقا‌های ایالات متحده و اتحادیه اروپا نسبت به تاثیر منفی تضعیف دولت جدید افغانستان از جمله موج جدید احتمالی مهاجران هشدار داد.

متقی به دیپلمات‌های غربی گفت که تضعیف دولت افغانستان به نفع هیچکس نیست، اما مطمئنا در صورت سرازیر شدن سیل مهاجران از افغانستان به کشورهای دیگر در نتیجه بحران اقتصادی تأثیر منفی بر جهان چه در زمینه امنیت و چه در زمینه امنیت خواهد گذاشت و همه می‌دانیم که نسخه اعمال فشار در افغانستان ناکارآمد است.

وی گفت: «ما از جهان می‌خواهیم که تحریم وضع‌شده علیه افغانستان را لغو کند تا بانک‌ها بتوانند فعالیت خود را به طور عادی آغاز کنند و حقوق کارکنان از طریق سازمان‌ها و موسسات امدادی یا از طریق دارایی‌های مالی دولت یا حتی از طریق کمک‌های بین‌المللی پرداخت شود».

«نعیم وردک»، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان نیز با ابراز ناامیدی این گروه از عدم پاسخگویی غرب به خواسته‌هایش مبنی بر لغو انجماد دارایی‌های بانکی افغانستان در خارج از کشور گفت: «آنها سکوت می‌کنند و همزمان در مورد ارائه کمک‌های بشردوستانه به میزان محدود صحبت می‌کنند اما آن‌ها فقط راه‌حل‌های موقتی هستند».

 

انتهای پیام/
طالبان جامعه جهانی بلوکه شدن دارایی های افغانستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر