کد خبر: 1129108 A

مقام آمریکایی:

واشنگتن برخی کشورها را به تجهیز نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به سلاح و لیبی و طولانی شدن جنگ و رنج مردم این کشور متهم کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، « جفری دی لورنتیس» معاون نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل برخی از کشورها را متهم کرد که به نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی «خلیفه حفتر» در شرق لیبی به سلاح و نیرو تجهیز می‌کنند تا آتش جنگ را شعله‌ورتر کرده و رنج مردم لیبی را طولانی کنند‌.

این مقام آمریکایی گفت: «برخی از کشورها همچنان با نقض تحریم تسلیحاتی علیه لیبی نیروهای وابسته به خلیفه حفتر را به سلاح و نیرو مجهز می‌کنند.»

وی افزود: «چنین اعمالی جنگ را تغذیه کرده، ثبات را تهدید می‌کند و باعث طولانی شدن رنج مردم لیبی می‌شود. اکنون زمان آن رسیده است که این کشورها دست از این کار بردارند».

معاون نماینده آمریکا گفت: «متاسفانه نیروهای خارجی و مزدوران باقیمانده در لیبی کسانی را که مانع پیشرفت انتخابات آزاد و عادلانه می‌شوند، تشویق می‌کنند و این نیروها با وجود توافق آتش‌بس که در شورای امنیت به تصویب رسیده است در کشور همچنان حضور دارند».

وی بر تداوم انتقال سلاح به لیبی به رغم تحریم تسلیحاتی از سوی شورای امنیت اشاره کرد.

این مقام آمریکایی افزود: «کسانی که مانع تکمیل روند انتقال سیاسی در لیبی شوند یا آن را تضعیف کنند‌، ممکن است مورد تحریم قرار بگیرند».

انتهای پیام/
جنگ لیبی جفری در لونتیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر