کد خبر: 1125594 A

روزنامه هندوستان تایمز از وجود درگیری بین رهبران شاخه های مختلف طالبان در تلاش برای نفوذ حداکثری در دولت آینده افغانستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، روزنامه هندوستان تایمز گزارش داد که رهبران شاخه‌های مختلف گروه طالبان در تلاش برای کسب نفوذ حداکثری در دولت آینده افغانستان با یکدیگر نزاع و اختلاف دارند.

این روزنامه نوشت که یکی از احزاب اصلی شرکت‌کننده در این عملیات، رهبران شبکه حقانی به عنوان یکی از قدرتمندترین اعضای گروه طالبان در جنگ و «ملا محمد یعقوب»، پسر «ملا عمر»، بنیانگذار گروه هستند. در عین حال، نیروهای وفادار به «ملا یعقوب» ‌بر قندهار به عنوان پایگاه گروه طالبان در افغانستان تسلط دارند و شبکه حقانی کابل را کنترل می‌کنند.

در این گزارش آمده است: «ترس از ظهور دو گروه در دولت تشکیل شده توسط طالبان وجود دارد، یکی طرفدار افغانستان‌، متشکل از چهره‌های قندهار و یک گروه طرفدار پاکستان متشکل از شبکه حقانی.»

این روزنامه بر وجود تفاوت‌های دیگر در گروه طالبان تاکید کرد: به عنوان مثال، ملا یعقوب معتقد بود که رهبران مسئول در عملیات جنگی باید بر افغانستان حکومت کنند، نه کسانی که  کار دیپلماسی انجام می‌دهند ، در حالی که «ملا عبدالغنی برادر»، بنیانگذار گروه، موضع مخالف را اتخاذ می‌کند.

هندوستان تایمز با توصیف ماهیت درگیری در طالبان نوشت: «اطلاعات دریافتی از کابل نشان می‌دهد که ملا یعقوب صراحتا گفته است کسانی که در دوحه در تجمل زندگی می‌کردند، نمی‌توانند شرایطی را برای کسانی که علیه اشغالگران تحت رهبری ایالات متحده می‌جنگند، دیکته کنند».

انتهای پیام/
اختلاف گروه طالبان دولت آینده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر