کد خبر: 1125509 A

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که این کشور نسبت به حفظ ایمنی کارکنان سازمان رسانه‌‌های جهانی ایالات متحده که از عملیات خروج از افغانستان جا مانده‌اند، متعهد است.

به گزارش ایلنا، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که این کشور نسبت به حفظ ایمنی کارکنان سازمان رسانه‌‌های جهانی ایالات متحده که از عملیات خروج از افغانستان جا مانده‌اند، متعهد است.

وی مدعی شد که این اقدام‌ها بخشی از تلاش‌های بی‌وقفه وزارت خارجه در خارج کردن بیش از ۱۲۳ هزار نفر از افغانستان بوده است.

پیش از این، یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفته بود که اکثر همیاران افغان این کشور، به دلیل هرج و مرج در فرودگاه کابل از پروازهای عملیات تخلیه جا مانده‌اند.

این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، اشاره‌ای نکرد که چه تعداد از حدود ۱۲۴ هزار نفری که در جریان عملیات تخلیه از فرودگاه کابل خارج شده‌اند، شهروند افغانستان هستند.

به گفته این مقام وزارت خارجه آمریکا به‌رغم تلاش‌های بسیار برای خارج کردن کسانی که در معرض خطر بودند، اغلب مترجمان و دیگرانی که برای فرار از افغانستان تقاضای ویزا کرده بودند، نتوانستند سوار هواپیماها شوند.

این مقام آمریکایی گفته است که آمار دقیق عملیات تخلیه و مسائل دیگری مانند نوع ویزایی که ممکن است برای افغان‌هایی که خارج شده‌اند صادر شود، هنوز روشن نیست.

 

انتهای پیام/
ند پرایس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر