کد خبر: 1124349 A

ضمیر کابلوف:

فرستاده ویژه روسیه در افغانستان از تصمیم این کشور برای گسترش تماس‌ها با گروه طالبان خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «ضمیر کابلوف »، فرستاده ویژه رئیس‌جمهوری روسیه در افغانستان امروز -‌دوشنبه- تاکید کرد که مسکو قصد دارد ارتباطات خود را با گروه طالبان توسعه دهد.

کابلوف گفت: «ما در حال حاضر روی برقراری ارتباط با طالبان کار می‌کنیم. سفارت ما در کابل بسیار فعالانه کار می‌کند. ما چنین روابطی را از دیرباز برقرار کرده‌ایم و به این روند ادامه می‌دهیم. ما باید روابط عادی خود را با هر دولتی در افغانستان حفظ کنیم».

وی احتمال انجام حملات هوایی جدید ایالات متحده به خاک افغانستان را رد نکرد و همزمان ابراز امیدواری کرد که سلاح‌های به جا مانده از آمریکایی‌ها در افغانستان برای شعله‌ور کردن جنگ جدید داخلی مورد استفاده قرار نگیرد.

کابلوف با اشاره به اینکه روسیه آماده مشارکت در بحث مسائل بازسازی اجتماعی و اقتصادی افغانستان است، گفت: «ما همیشه آمادگی خود را برای مشارکت در تلاش‌های بین‌المللی برای بازسازی اجتماعی و اقتصادی افغانستان پس از جنگ اعلام کرده‌ایم و این اتفاق قریب‌الوقوع است».

این دیپلمات از کشورهای غربی خواست دارایی‌های مالی مقامات جدید افغانستان را مسدود نکنند، زیرا بازسازی افغانستان در وهله نخست برای کشورهای ناتو موضوعی وجدانی و حیثیتی است و آن‌ها باید حداقل برخی از اشتباهاتی را که در طول سال‌های حضور نیروهای خود در افغانستان مرتکب شدند، اصلاح کنند‌.

 

انتهای پیام/
افغانستان طالبان ضمیر کابلوف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر