کد خبر: 1123903 A

نیویورک تایمز جزئیات انفجار انتحاری فرودگاه کابل را منتشر کرد.

به گزارش ایلنا، روزنامه نیویورک تایمز جزئیات انفجار انتحاری که طی آن ده‌ها نفر از جمله ۱۳ تن از نیروهای آمریکایی در خارج از فرودگاه کابل ، کشته شدند را منتشر کرد.

این روزنامه نوشت: «برآورد کلی از کشته‌ها و زخمی ها متفاوت است و به گفته مقامات بهداشتی تا ۱۷۰ نفر کشته شده‌اند. مقام‌های آمریکایی گزارش داده‌اند که عامل انتحاری تا آخرین لحظه ممکن منتظر بوده و سپس خود را منفجر کرده است».

به نوشته این روزنامه، جمعیتی برای رسیدن به فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی در دروازه ابی، ورودی اصلی که توسط تفنگداران دریایی ایالات متحده و سایر نیروهای نظامی محافظت می‌شود ، جمع شدند. این در حالی است که نیروهای آمریکایی روز پیش از آن اطلاعاتی دریافت کردند که ممکن است این مکان مورد هدف قرار گیرد. 

نیویورک تایمز به نقل از مقام‌های آمریکایی نوشت: «‌اداره امنیت فرودگاه دو دروازه را بست‌، اما تصمیم گرفت که دروازه ابی را باز بگذارد. نیروهای طالبان تلاش کردند که مردم را متفرق کنند اما جمعیت دوباره بازگشت».

این روزنامه فاش کرد که در ساعت پنج و ۴۸ دقیقه بعد از ظهر ، عامل انتحاری که جلیقه انفجاری ۲۵ پوندی در زیر لباس خود پوشیده بود‌، وارد گروهی از آمریکایی ها شد که منتظر ورود به محوطه بودند. وی منتظر ماند و قبل از بازرسی توسط نیروهای آمریکایی بمب را منفجر کرد. 

 

انتهای پیام/
نیویورک تایمز کابل انفجار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر