کد خبر: 1123580 A

جو بایدن:

رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که احتمال حمله دیگری در فرودگاه کابل علیه نیروهای آمریکایی در افغانستان طی ۲۴ تا ۳۶ ساعت آینده بسیار بالاست.

به گزارش ایلنا، «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که احتمال حمله دیگری در فرودگاه کابل علیه نیروهای آمریکایی در افغانستان طی ۲۴ تا ۳۶ ساعت آینده بسیار بالاست.

رئیس‌جمهور آمریکا طی بیانیه‌ای با اعلام این‌که وضعیت موجود همچنان بسیار خطرناک است، از بالا بودن احتمال رخ دادن حمله جدید به فرودگاه کابل خبر داد.

وی افزود که فرماندهان ما به من اطلاع دادند که احتمال بسیار بالا حمله در ۲۴ تا۳۶ ساعت آینده وجود دارد. من به آنها دستور دادم که هر اقدامی را برای اولویت‌بندی حفاظت از نیروها انجام دهند و اطمینان حاصل شود که آنها از تمام اختیارات، منابع و برنامه‌های لازم برای حفاظت از مردان و زنان ما برخوردارند.

بایدن گفت که فرماندهان نظامی به وی اطمینان‌خاطر داده‌اند که اقدام‌های لازم را انجام داده‌اند واین اقدامات را نیز در جریان پایان یافتن ماموریت و تخلیه ایمن پرسنل انجام خواهند داد.

وی اشاره‌ای نکرد که به طور مشخص چه گروهی پشت حمله احتمالی دیگر به فرودگاه بین‌المللی کابل قرار دارد.

بایدن افزود که گفتم، گروهی که مسئول حمله به نیروهای ما و غیرنظامیان بی‌گناه در کابل هستند را تحت تعقیب قرار خواهیم داد و این کار را نیز کردیم.

جو بایدن اضافه کرد، این حمله، آخرین حمله نبود؛ هر فردی که در آن حمله وحشتناک دست داشته است را پیدا می‌کنیم و بهای کار خود را خواهند پرداخت.

 

 

انتهای پیام/
جو بایدن فرودگاه کابل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر