کد خبر: 1119821 A

مشاور امنیت ملی آمریکا:

مشاور امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری «ان‌بی‌سی» گفت که واشنگتن نگران حملات احتمالی به خاک افغانستان، از جمله از سوی گروه تروریستی داعش است.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری «ان‌بی‌سی» گفت که واشنگتن نگران حملات احتمالی به خاک افغانستان، از جمله از سوی گروه تروریستی داعش است.

به گفته وی، مقام‌های آمریکایی انتظار دارند تمام شهروندان این کشور را که وارد فرودگاه کابل می‌شوند از افغانستان خارج کنند، اما خطر حمله همچنان وجود دارد.

سالیوان افزود که یکی از شرایط اضطراری احتمالی که ما بیشترین توجه را به آن می‌کنیم، این است که هنوز خطر حمله تروریستی اعضای شاخه خراسان گروه داعش که دشمنان قسم‌خورده طالبان هستند، وجود دارد.

به گفته وی، دولت آمریکا تمام تلاش خود را برای «کاهش خطرات» و خروج بیشترین افراد ممکن از افغانستان با هواپیما انجام خواهد داد.

پیش از این سالیوان تأیید کرده بود که «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا قصد تمدید مهلت خروج شهروندان آمریکایی از افغانستان را ندارد. وی امیدوار است که ارتش ایالات متحده فرصت داشته باشد حداکثر تا ۳۱ آگوست روند عملیات خروج از فرودگاه کابل را تکمیل کند.

 

انتهای پیام/
جیک سالیوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر