کد خبر: 1116496 A

کنگره آمریکا با ۶۹ رای موافق در برابر ۳۱ رای مخالف با طرح یک تریلیون دلاری رئیس‌جمهوری این کشور برای بازسایی تأسیسات زیرساختی موافقت کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، کنگره آمریکا با ۶۹ رای موافق در برابر ۳۱ رای مخالف با طرح یک تریلیون دلاری «جو بایدن» رئیس‌جمهوری این کشور برای بازسایی تأسیسات زیرساختی موافقت کرد.

این یک پیروزی بزرگ برای دموکرات‌ها و جو بایدن محسوب می‌شود.

دموکرات‌ها برای تصویب این طرح که بخش بزرگی از طرح اصلی بایدن برای نوسازی تاسیسات زیربنایی فرسوده است، توانستند ۱۹ سناتور جمهوری خواه را همراه خود کنند تا با احتساب رای ۵۰ سناتور دموکرات، به اکثریت قاطع ۶۹ آری برسند.

همین موضوع باعث شد جو بایدن لحظاتی بعد از تصویب این طرح جلوی دوربین‌ها برود و جمهوری‌خواهانی که به آن رای مثبت دادند را شجاع خوانده و از اقدام فراحزبی آنها تشکر کند.

اگرچه این طرح که یکی از پرخرج‌ترین برنامه‌ها برای بازسازی زیرساخت‌های آمریکا در تاریخ این کشور محسوب می‌شود، یک پیروزی بزرگ برای دموکرات‌ها ارزیابی خواهد شد اما آنها برای همراه کردن ۱۹ سناتور جمهوری‌خواه  ناچار شدند در بخش‌های دیگری از طرح اصلی که سه و نیم تریلیون دلار برآورد شده عقب‌نشینی کنند.

انتظار نمی‌رود بخش‌هایی مانند بیمه همگانی و بازنشستگی که قرار شده است جداگانه بررسی و به رای گذاشته شود، از حمایت جمهوری‌خواهان برخوردار شود.

انتهای پیام/
کنگره آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر