کد خبر: 1116495 A

کره‌شمالی تنها چند روز پس از فعال شدن مجدد خطوط تماس میان سئول و پیونگ‌یانگ، بار دیگر اقدام به قطع خطوط ارتباطی کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، کره‌شمالی تنها چند روز پس از فعال شدن مجدد خطوط تماس میان سئول و پیونگ‌یانگ، بار دیگر اقدام به قطع خطوط ارتباطی کرده است.

 کره جنوبی اعلام کرده است که پیونگ‌یانگ به خطوط ارتباطی هات‌لاین پاسخی نمی‌دهد.

بر اساس این گزارش، این تصمیم در پی نادیده گرفتن هشدارهای کره‌شمالی در خصوص رزمایش‌های مشترک آمریکا و کره‌جنوبی صورت گرفته است.

این در حالی است که تعدادی از قانون‌گذاران کره جنوبی هفته گذشته به نقل از آژانس اطلاعات ملی این کشور اعلام کرده بودند که خطوط تماس بین سئول و پیونگ‌یانگ که از مدت‌ها پیش قطع شده بود، به درخواست «کیم جونگ‌ اون» رهبر کره شمالی دوباره فعال شده است.

اطلاعات کره‌جنوبی با بیان اینکه رهبران دو کره از ماه آوریل به بازگرداندن اعتماد و توسعه روابط بین دو کشور متعهد شدند، اعلام کرده بود: «‌دو کشور از طریق خطوط ارتباطی‌، به طور منظم دو بار در روز با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند». 

در این گزارش همچنین تاکید شده بود که هشدار اخیر پیونگ‌یانگ درباره رزمایش‌های نظامی مشترک کره و آمریکا می‌تواند نشان‌دهنده تمایل کره شمالی برای پیشبرد روابط بین دو کره در مقابل توقف تمرینات نظامی مشترک باشد.

 

انتهای پیام/
خطوط تماس میان سئول و واشنگتن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر