کد خبر: 1106664 A

فردی از ایالت فلوریدای آمریکا که در پرونده حمله ژانویه گذشته به ساختمان کنگره آمریکا با پرچم مبارزات انتخاباتی رئیس‌جمهوری سابق این کشور حضور داشت، به هشت ماه زندان محکوم شد.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، فردی از ایالت فلوریدای آمریکا که در پرونده حمله ژانویه گذشته به ساختمان کنگره آمریکا با پرچم مبارزات انتخاباتی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری سابق این کشور حضور داشت، به هشت ماه زندان محکوم شد.

این نخستین حکم در ارتباط با حمله روز شش ژانویه است.

«پل آلارد هوچکین» عذرخواهی کرد و گفت که از عمل خود شرمسار است. وی به قاضی گفت: «اگر من تصور می کردم که این اعتراض تشدید می‌شود به آن شکلی که اتفاق افتاد… هرگز به جلوتر از پیاده رو خیابان پنسیلوانیا قدم نمی‌گذاشتم».

وی افزود: «این تصمیم احمقانه‌ای از طرف من بود».

دادستان‌ها درخواست ۱۸ ماه زندان را برای پل آلارد هوچکین کرده بودند و گفته بودند که او «مانند هر آشوبگری، در تهدید جمعی دموکراسی سهیم بوده است».

حمله ششم ژانویه که از سوی معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری به ساختمان کنگره صورت گرفت، دست کم پنج کشته برجای گذاشت.

«راندولف ماس» قاضی این پرونده گفت که هوچکین اگر نه به اندازه دیگر اما در یکی از بدترین بخش‌های تاریخ آمریکا نقش داشته است. این قاضی در نهایت تصمیم گرفت تا حکم کمتر از یک سال زندان را برای هوچکین صادر کند.

 

انتهای پیام/
حمله به ساختمان کنگره آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر