کد خبر: 1105512 A

دبیرکل کمیته پادشاهی اردن در امور قدس:

دبیرکل کمیته پادشاهی اردن در امور قدس تاکید کرد که دعوت صهیونیست‌ها برای تعرض گسترده به مسجد الاقصی و تعرض به مقدسات اسلامی و مسیحی شهر قدس، اقدامی هدفمند در راستای کشاندن منطقه به سمت جنگی دینی است.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، «عبدالله کنعان» دبیرکل کمیته پادشاهی اردن در امور قدس تاکید کرد که دعوت صهیونیست‌ها برای تعرض گسترده به مسجد الاقصی و تعرض به مقدسات اسلامی و مسیحی شهر قدس، اقدامی هدفمند در راستای کشاندن منطقه به سمت جنگی دینی است.

کنعان در گفتگو با خبرگزاری اردنی «پترا» اظهار داشت که ۸۰ گروهک و سازمان تندروی یهودی مقابل چشمان جهانیان خواستار تعرض به مسجد الاقصی در سالروز آنچه «تخریب هیکل» می‌نامند، شدند.

وی عنوان کرد که کمیته متبوعش تحولات قدس را به دقت زیر نظر دارد و اقدام‌های تحریک‌آمیز شهرک‌نشینان را بسیار نگران کننده می‌داند و خواستار تحرک فوری جامعه جهانی و عمل به وظایف قانونی و اخلاقی خود به منظور پایان اشغال فلسطین و بازخواست و مجازات رژیم اشغالگر است.

کمیته پادشاهی اردن در امور قدس، رژیم صهیونیستی را از دادن اجازه تعرض شهرک‌نشینان افراطی به مسجد الاقصی برحذر داشت و گفت که این مسأله به تشدید تنش و خشونت می انجامد و ساکنان قدس و کل فلسطین را به دفاع از هویت و مقدسات خود در برابر حملات وحشیانه اشغالگران اسرائیلی وا می‌دارد.

 

انتهای پیام/
تعرض صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی دبیرکل کمیته پادشاهی اردن در امور قدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر