کد خبر: 1102190 A

اردوغان در دیدار با عباس:

رئیس‌جمهوری ترکیه دیدار با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، ضمن اشاره به حمایت از روند صلح در فلسطین تاکید کرد تا زمانی که سیاست‌های اشغالگرایانه اسرائیل ادامه دارد، برقراری صلح پایدار در منطقه امکان‌پذیر نخواهد بود.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه در کاخ وحیدالدین در اسکودار استانبول با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش «مرکز ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه»، در دیدار دوجانبه و میان هیأت‌ها، گام‌های لازم برای تقویت روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اردوغان در این دیدار ضمن تاکید بر اینکه در برابر ظلم علیه فلسطین سکوت نکرده و سکوت نخواهند کرد، گفت: «تا زمانی که سیاست‌های اشغالگرایانه و الحاق اسرائیل ادامه دارد، برقراری صلح و ثبات دائمی در منطقه امکان‌پذیر نخواهد بود».

رئیس‌جمهوری ترکیه با بیان اینکه به حمایت از روند صلح در فلسطین ادامه خواهد داد، رضایت خود از پیشرفت روابط دوجانبه در همه زمینه‌ها از اقتصاد و تجارت گرفته تا آموزش و گردشگری را عنوان کرد.

در دیدار هیأت‌ها، «مولود چاووش‌اوغلو» وزیر خارجه، «علی ارباش» رئیس اداره امور دینی، «فخرالدین آلتون» رئیس مرکز ارتباطات، «ابراهیم کالین» سخنگوی نهاد ریاست جمهوری، «هاکان فیدان» رئیس سازمان اطلاعات و «صفر توران» مشاور رئیس‌جمهوری ترکیه نیز حضور یافتند.

 

انتهای پیام/
رجب طیب اردوغان محمود عباس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر