کد خبر: 1099475 A

شرکت نفت دولتی آذربایجان اعلام کرد که انفجار در سکوی استخراج در کنار پلتفرم «امید» در دریای خزر ممکن است به علت فوران آتشفشان دریایی باشد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، شرکت نفت دولتی آذربایجان اعلام کرد که انفجار در سکوی استخراج در کنار پلتفرم «امید» در دریای خزر ممکن است به علت فوران آتشفشان دریایی باشد.

این شرکت اعلام کرد که بر اساس داده‌های اولیه، حادثه انفجار و آتش‌سوزی در سکوهای دریایی خزر در اثر یک فوران آتشفشان گلی دریایی رخ داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، «ابراهیم احمداف» سخنگوی این شرکت نیز گفته است هیچ حادثه ای در میدان های نفت و گاز دریایی رخ نداده است و فعالیت تاسیسات سوکار به حالت طبیعی در حال انجام است.

همزمان، وزارت محیط زیست و مرکز زلزله‌نگاری جمهوری آذربایجان از فوران یک گل فشان به عنوان علت بروز انفجار نام برده‌اند اما توضیحی درباره علت انفجار و آتش سوزی ارائه نشده است.

پیش از این، یک منبع آگاه اعلام کرده بود که سکوی استخراج در بخش آذربایجان در دریای خزر در حال آتش سوزی است و آتش‌سوزی پس از انفجار رخ داده است.

در بیانیه شرکت نفت دولتی آذربایجان آمده است: «در سیستم عامل‌های دریایی و تاسیسات صنعتی تحت کنترل این شرکت هیچ تصادفی رخ نداده است، کار به روال معمول ادامه دارد. این احتمال وجود دارد که علت انفجار در دریا فوران آتشفشان دریایی در این منطقه باشد».

 

انتهای پیام/
شرکت نفت دولتی آذربایجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر