کد خبر: 1097312 A

قانون‌گذاران دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا خواستار افزایش یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری بودجه در حوزه خرید تسلیحات شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، قانون‌گذاران دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا خواستار افزایش یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری بودجه در حوزه خرید تسلیحات و کاهش بودجه یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلاری در حوزه تحقیق، توسعه، آزمایش و ارزیابی شدند.

کمیته تخصیص بودجه مجلس نمایندگان ایالات متحده روز سه‌شنبه پیش‌‌نویس لایحه بودجه پیشنهادی خود برای پنتاگون را ارائه کرد که در آن برای لایحه بودجه پیشنهادی «جو بایدن» رئیس‌جمهوری ایالات متحده، افزایش یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری در بخش تهیه و خرید تسلیحات و همچنین کاهش بودجه یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلاری در حوزه تحقیق، توسعه، آزمایش و ارزیابی پیش‌بینی شده است.

در مجموع، لایحه بودجه نظامی ۷۰۵ میلیارد و ۹۳۹ میلیون دلاری آمریکا برای سال مالی ۲۰۲۲ نسبت به بودجه نظامی سال ۲۰۲۱ میلادی، افزایش ۹ میلیارد و ۹۷۸ دلاری را نشان می‌‌دهد. این در حالی است که لایحه بودجه پیشنهادی بایدن بالغ بر ۷۱۵ میلیارد دلار است.

گفته می‌ شود که پیش‌‌نویس این لایحه که از سوی قانون گذاران دموکرات ارائه شد، مورد تأیید «لوید آستین» وزیر دفاع ایالات متحده است.

«بتی مک کالوم» رئیس کمیته دفاعی مجلس نمایندگان ایالات متحده، نیز روز سه‌شنبه در بیانیه‌‌ای اعلام کرد که قانون گذاران دموکرات آمریکا باید به پشتیبانی از سرمایه‌‌گذاری‌‌های مهم در نوین‌سازی (بخش نظامی) برای افزایش قدرت کشور ادامه دهند.

 

انتهای پیام/
بودجه تسلیحاتی آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر