کد خبر: 1096074 A

بی بی سی گزارش داد:

بی‌بی‌سی از کشف اسناد محرمانه متعلق به وزارت دفاع انگلیس درباره نقض اخیر مرزهای روسیه توسط ناوشکن انگلیسی در دریای سیاه در یک ایستگاه اتوبوس در این کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، اسناد محرمانه متعلق به وزارت دفاع انگلیس درباره نقض اخیر مرزهای روسیه توسط ناوشکن انگلیسی در دریای سیاه در یک ایستگاه اتوبوس در این کشور کشف شده است.

تلویزیون انگلیس امروز -یکشنبه- تاکید کرد: «شخصی که خواست نامش فاش نشود، صبح سه‌شنبه گذشته بسته‌ای از اسناد مخفی را که شامل حدود پنجاه صفحه است‌، در نزدیکی ایستگاه اتوبوس در استان کنت پیدا کرد (یک روز پیش از نقض حریم دریایی روسیه) و آن را به بی‌بی‌سی تحویل داد.»

بی‌بی‌سی احتمال داده است این اسناد که شامل پیام‌ها و سخنرانی‌ها در برنامه رایانه‌ای پاورپوینت است، توسط دفتر یک مقام ارشد در وزارت دفاع انگلیس صادر شده باشد.

دولت بریتانیا اعلام کرد که تحقیق در این مورد را آغاز کرده است این در حالی است که سخنگوی وزارت دفاع بدون ارائه توضیحات بیشتر تأکید کرد که یکی از کارمندان از گم شدن اسناد خبر داده است.

به گفته بی‌بی‌سی این اسناد نشان می‌دهد دولت لندن هنگام برنامه‌ریزی برای ماموریت ناوشکن «دیفندر» که به ادعای وزارت دفاع هدف آن صلح‌آمیز بوده است، احتمال واکنش شدید روسیه به نقض مرزهای این کشور را بررسی کرده است.

انتهای پیام/
اسناد محرمانه ناو انگلیسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر