کد خبر: 1095804 A

نماینده اپوزیسیون اوکراین:

نماینده فراکسیون حزب «سکوی مخالفان برای زندگی» در پارلمان اوکراین از احضار رئیس‌جمهوری این کشور از سوی رئیس اطلاعات بریتانیا خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «ایلیا کیوا»، نماینده فراکسیون حزب «سکوی مخالفان ‌برای زندگی» در پارلمان اوکراین اعلام کرد که «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهوری این کشور از سوی «ریچارد مور» رئیس دستگاه اطلاعات بریتانیا برای توضیح درباره پاره‌‌ای از امور احضار شد.

وی گفت: «کی‌یف هنوز در صحنه بین‌المللی جدی گرفته نمی‌شود. برای مثال در این زمینه به تجربه تماس بین زلنسکی و مور اشاره می‌کنم.»

این مقام اوکراینی افزود: «زلنسکی اخیرا از سوی اطلاعات بریتانیا احضار شد تا درباره برخی امور توضیح دهد. ‌شکل داستان این است که آن‌ها دستورهای صریحی را در ارتباط با موضع اوکراین در قبال بلاروس ارائه کردند.»

وی تصریح کرد: «پس از سفر زلنسکی به بریتانیا کی‌یف یادداشت‌های اعتراض‌آمیزی را صادر و اعلام کرد که به روابط دیپلماتیک و اقتصادی با مینسک پایان می‌دهد.»

کیوا با بیان اینکه بلاروس همیشه به ما به ویژه در مسائل دشوار کمک کرده است، تاکید کرد: «چنین مواضعی منافع بالادستی اوکراین را تامین نمی‌کنند.»

 

 

 

 

 

انتهای پیام/
زلنسکی اطلاعات بریتانیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر