کد خبر: 1094342 A

روزنامه معاریو از همکاری دو ارتش رژیم صهیونیستی و اردن در طول مرزهای مشترک خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، روزنامه معاریو گزارش داد که ارتش رژیم صهیونیستی در تلاش است تا همکاری‌های خود را با ارتش اردن در مرزهای مشترک تقویت کند.

این روزنامه نوشت: «تقویت همکاری از طریق ایجاد یک اتاق مدیریت عملیات مشترک برای هر دو ارتش انجام خواهد شد و دو طرف دارای یک تصویر نظارتی مشابه هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد با استفاده از ابزارهای ارتش اسرائیل و از طریق سیستم کنترل و نظارت واحد از یک زبان مشترک استفاده کنند».

اگرچه در اتاق عملیات ارتش اسرائیل هیچ نماینده‌ای از اردن وجود ندارد اما این برای اولین بار است که دو طرف عملا به تصویر مشابهی از ابزار نظارت و جمع‌آوری اطلاعات برای ارتش اسرائیل دست می‌یابند و بنابراین اطلاعات مشترک حیاتی را با هدف خنثی کردن عملیات نفوذ به اسرائیل مبادله می‌کنند.

عملیات مشترک در ماه‌های آینده آغاز می‌شود و در صورت موفقیت پروژه، موضوع توسعه گسترده آن به سایر مناطق در طول مرزها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در گزارش روزنامه معاریو آمده است که اتاق عملیات مشترک بخشی از یک پروژه گسترده ارتش اسرائیل موسوم به «جرثقیل در مرزها» است که در چارچوب آن تغییرات سازمانی و مفهومی در مورد دفاع از مرز با ایجاد استراتژی‌های ویژه اجرا می‌شود.

انتهای پیام/
اسرائیل اردن اتاق عملیات مشترک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر