کد خبر: 1093980 A

سرگئی ریابکوف خبر داد:

وزارت خارجه روسیه از آغاز گفت‌وگوها درباره ثبات استراتژیک با ایالات متحده خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «سرگی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه گفت که فدراسیون روسیه و ایالات متحده در آینده نزدیک گفت‌وگوهای دوجانبه در مورد ثبات استراتژیک را آغاز می‌کنند.

فدراسیون روسیه به ایالات متحده آمریکا پیشنهاد داد که در اولین مرحله از مذاکرات درباره قابلیت استراتژیک و نگرانی های متقابل در حوزه امنیت بحث و گفت‌وگو شود.

وی امروز -سه‌شنبه- گفت که مسکو و واشنگتن گفت‌وگوهای دوجانبه در مورد ثبات استراتژیک را در آینده نزدیک آغاز می کنند؛ در مرحله اول، روسیه پیشنهاد داد که درباره نگرانی‌های متقابل گفت‌وگو کند.

ریابکوف که در کنفرانس بین‌المللی سیاست هسته‌ای کارنگی صحبت می‌کرد، گفت: «در آینده بسیار نزدیک، کشورهای ما دور جدیدی از یک گفت‌وگوی استراتژیک چند سطح را آغاز می‌کنند. ما آمادگی خود را برای آغاز این گفت‌وگو با انرژی و بدون تأخیر ابراز کردیم. امیدوارم خیلی زود تیم‌های مذاکره رایزنی‌ها را آغاز کنند».

وی افزود: «با این اهداف، به عنوان اولین قدم، از همکاران آمریکایی خود دعوت کردیم که یک بررسی مشترک از نگرانی‌های ما ارائه دهند و در مرحله بعدی، ما فکر می‌کنیم، می‌توان روش‌های حل آنها را به طور مشترک توصیف کرد».

 

انتهای پیام/
سرگئی ریابکوف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر