کد خبر: 1088077 A

مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته؛

گفت‌وگوی تلفنی وزرای دفاع ایالات متحده و ترکیه، دیدار رئیس‌جمهوری آمریکا و نخست‌وزیر بریتانیا و تحریم چند شخص و نهاد توسط واشنگتن به بهانه ارتباط با سپاه قدس و انصارالله از جمله مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است.

به گزارش ایلنا، وزارت خزانه‌داری آمریکا چند شخص و نهاد را به بهانه دست داشتن در تأمین منابع مالی برای سپاه قدس ایران و انصارالله یمن، تحریم کرد.

- رئیس‌جمهوری آمریکا و نخست‌وزیر بریتانیا در «کران‌وال» در باره ایران و روسیه گفت‌وگو کردند.

- دولت آمریکا تحریم‌ها علیه سه مدیر سابق نفتی ایران و دو نهاد فعال در تجارت محصولات پتروشیمی ایران را لغو کرد.

- مردی که به رئیس‌جمهوری فرانسه در جریان سفر به منطقه‌ای در جنوب شرق این کشور سیلی زده بود به ۱۸ ماه زندان که ۱۴ ماه آن تعلیقی است، محکوم شد.

- رئیس‌جمهوری فرانسه طی سخنانی بی‌اساس، برنامه هسته‌ای ایران را یک تهدید خواند.

- مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به این‌که مذاکرات برجامی وین شاهد پیشرفت بوده است، گفت که رایزنی‌های فشرده‌ای درباره مراحل دقیق ادامه احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ در جریان است.

- سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به پرسشی در خصوص لغو تحریم علیه سه مقام سابق نفتی و دو شرکت فعال در تجارت محصولات پتروشیمی ایران، گفت که این اقداک هیچ ارتباطی با مذاکرات برجامی جاری در وین ندارد.

- وزیر دفاع آمریکا با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس، گفت که از حضور دو ناو ایران در اقیانوس اطلس که گفته می‌شود به سوی ونزوئلا در حرکت هستند، نگران است.

- وزارت دفاع ملی ترکیه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که وزیر دفاع ملی این کشور با همتای آمریکایی خود تلفنی رایزنی کرد.

 

 

 

جو بایدن ند پرایس برجام بوریس جانسون خلوصی آکار جوزپ بوررل لوید آستین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر