کد خبر: 1087225 A

تحلیلگر سیاسی لبنان در گفت‌وگو با ایلنا:

نویسنده و تحلیلگر سیاسی لبنانی تاکید کرد که دولت کانادا مسئول حملات تروریستی علیه مسلمانان است و واکنش‌های صورت گرفته چیزی فراتر از یک اقدام نمایشی نبوده است.

«احمد الزین»، نویسنده و تحلیلگر سیاسی لبنانی مقیم لندن در تشریح اخبار و رویدادهای ضد بشری اخیر در کانادا و کشف گور دسته‌جمعی کودکان در مدرسه‌ای در استان «بریتیش کلمبیا» گفت: این جنایت فجیعی است که قلب هر انسانی را به درد می آورد و آزرده‌خاطر می‌کند. شنیدن خبر کشف گورهای دسته‌جمعی کودکان در کانادا و اعلام آن توسط «گروه نخستین ملت»، یکی از گروه‌های قومی بومی در بین ساکنان بومی،  یک فاجعه است. 

الزین افزود: این گور دسته‌جمعی در کانادا حاوی بقایای اجساد ۲۱۵ کودک، در یک مدرسه شبانه‌روزی تاسیس‌شده توسط استعمارگران انگلیس برای جمع‌آوری کودکان بومی و تغییر هویت آنها پس از جدا سازی از خانواده ‌ایشان کشف شده است. 

وی تاکید کرد: این جنایت نشان می‌دهد که رژیم استعماری غرب دچار یک بحران اخلاقی و عاری از انسانیت و اخلاق است و فقط ادعای دموکراسی و حمایت از حقوق بشر را دارد، در حالی که در واقع از این ادعاها کاملا به دور است و برای اجرای سیاست‌های استعمارگرانه و نژادپرستانه خود اخلال در ملت‌ها را به قیمت نابودی جمعیت بومی و سرقت سرزمین‌ها و ثروت آنها پیشه کار خود قرار داده است.  این گورهای دسته جمعی جرم و جنایت علیه بشریت محسوب شده و مغایر با قوانین بین‌المللی است و تمامی هنجارهای بین‌المللی، منشورهای سازمان ملل و حقوق بشر را نقض می‌کند. بنابراین ، همه کسانی که ثابت شده است در این ماجرا دست دارند و این جنایات و تخلفات شوم را پوشش داده و از آن حمایت کرده‌اند، باید مجازات شوند و در دادگاه کیفری بین‌المللی پاسخگو باشند تا عادلانه قصاص شوند.

این تحلیلگر لبنانی گفت: گروه نخستین ملت در کانادا اعلام کرد که این بقایای کودکان بالای سه سال، با کمک دستگاه راداری از طریق عملیات ویژه اکتشاف در مدرسه که درون زمین را واکاوی می‌کند، کشف شدند. هنوز علت مرگ و نحوه دفن آنها مشخص نبوده و معلوم نیست چه کسانی مرتکب این جنایات شنیع شده‌اند. تحقیقات هنوز توسط پلیس کانادا در جریان است و آنها هنوز در مراحل اولیه جمع‌آوری اسناد و اطلاعات هستند تا به بسیاری از پرسش‌های مربوط به چگونگی و زمان وقوع این فاجعه هولناک پاسخ دهند.

وی درباره حادثه کشته شدن اعضای یک خانواده مسلمان در حادثه تروریستی در شهر «لندن» استان انتاریو گفت: چنین حمله تروریستی به یک خانواده مسلمان در کانادا برای نخستین بار نیست که رخ می‌دهد، زیرا مسلمانان در کانادا و به طور کلی در کشورهای غربی بارها در معرض حملات و حوادث خشونت‌بار بسیاری قرار گرفته و تحت سیاست آزار و اذیت نژادی قرار می‌گیرند.  زنان مسلمان و به طور کلی مسلمانان توسط افراد، سازمان‌ها و احزاب افراطی راست‌گرا که نسبت به اسلام و مسلمانان و زنان محجبه کینه‌توزی و دشمنی در دل دارند، مورد ظلم  و سیاست‌های نژاد پرستانه قرار می‌گیرند. 

الزین تاکید کرد که این اعمال نژادپرستانه با قوانین کانادا و ادعاهای حمایت از حقوق بشر سازگار نیست و با اصل همزیستی مسالمت‌آمیز ، آزادی جابه‌جایی و حفظ جان انسان‌ها در جوامع غربی تناقض دارد.

وی افزود: غربی‌ها و رسانه‌های غربی اسلام هراسی را رواج می‌دهند و نسبت به حضور مسلمانان و هجوم پناهجویان مسلمان به غرب و افزایش تعداد آنها هشدار می‌دهند، حال آنکه مسلمانان در میان خارجی‌ها با ملیت‌های مختلف، جزء اقلیت به شمار می‌روند.  

الزین تاکید کرد: این نشان می‌دهد که دولت‌های غربی و ملت هایشان هنوز تحت سلطه عقده کینه‌توزانه خاورشناسان غربی در تحریف چهره اسلام و مسلمانان هستند. آنها از اسلام وحشت دارند و بدون تکیه و استناد به هیچ حقیقتی با اسلام مبارزه می‌کنند.

وی درباره اینکه این حمله از پیش طراحی‌شده و دلیل آن نفرت فرد مهاجم بوده است، گفت: در واقع، این حمله اتفاقی نبوده است، طبیعتا این جنایتی برنامه‌ریزی شده بوده است که ریشه آن به پافشاری‌های فراوان برای کشتن مسلمانان بر اساس کینه‌های ریشه‌دوانده در روح جنایتکاران باز می‌گردد. 

 تحلیلگر لبنانی افزود: این حمله یک جنایت تروریستی محسوب می‌شود و باید بر همین اساس با آن برخورد شود. این عملیات به معنای کشتار جمعی مسلمانان و به مفهوم نسل‌کشی است.

وی تاکید کرد: دولت کانادا به دلیل احکام سبک و ناعادلانه‌ای که علیه این جنایتکاران قاتل صادر می‌کند، مسئولیت زیادی در این زمینه به عهده دارد، چرا که هیچ مانع بازدارنده اخلاقی و قانون سختگیرانه برای جلوگیری از تکرار چنین جنایت‌هایی در کانادا وجود ندارد و این بدان دلیل است که دولت کانادا این حمله هولناک را یک عمل تروریستی جنایتکارانه نمی‌داند، بلکه یک خلاف اجتماعی به حساب می‌آورد تنها به این دلیل که یک شهروند سفید پوست مرتکب آن شده است.  حال آنکه که اگر یک مسلمان مرتکب چنین جنایتی می شد، بلافاصله برچسب تروریسم و جنایت به آن می‌زدند و این خود بیانگر سیاست تبعیض نژادی دولت کانادا و سیاست تفرقه‌افکنانه بین انسان‌ها با در نظر گرفتن مسلمانان از طبقات پایین است.

الزین تصریح کرد: «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا با انتشار پیامی در توئیتر این حادثه تروریستی را به اصطلاح محکوم کرد اما این محکومیت فراتر از یک اقدام نمایشی صرف نبوده است. 

وی افزود: دولت کانادا نیز بیانیه‌هایی را در محکومیت این جنایت‌ها صادر و تحت فشارهای محلی، مردمی و بین‌المللی و انتقاد از سازمان‌های حقوق بشری ابراز ناراحتی کرد، اما هیچ قانون سختگیرانه‌ای برای پیشگیری از تکرار آنها وجود ندارد و هیچ حکم اعدامی برای بازدارندگی این عناصر افراطی صادر نشده است.

این تحلیلگر لبنانی درباره انفعال نهادها و سازمان‌های بین‌المللی در قبال حوادث تروریستی علیه مسلمانان گفت: درباره سیاست‌های دولت‌های کشورهای غربی باید گفت که کاملا مشخص است که آنها در برخورد با مسائل مسلمانان سیاست دو گانه‌ای را اتخاذ می‌کنند و آنها هر حادثه فردی توسط یک مسلمان را با هر انگیزه‌ای که باشد، یک عمل تروریستی می دانند و رسانه‌ها و روزنامه هایشان روند تخریب علیه اسلام و اتهام آن به عنوان دین تروریسم و توصیف مسلمانان به عنوان تروریست را به سرعت آغاز می‌کنند، حال آنکه کشتن این خانواده مسلمان توسط یک مرد سفیدپوست  را یک عمل فردی می‌دانند. اکنون نیز به دنبال بهانه‌های واهی چون جنون یا اختلال عقلی و آشفتگی روانی در توجیه جنایت او هستند. 

وی تاکید کرد که سازمان‌های بشردوستانه و مدعی حقوق بشر و نهادهای سازمان ملل نیز به همین ترتیب در محکومیت این جنایت‌ها بر اساس معیارهای دوگانه رفتار کرده و به دور از عدالت و انصاف و بدون توجه به حقوق بشر عمل می‌کنند، زیرا آنها تابع دولت های غربی هستند و همان سیاست‌ها، روش‌ها، نژادپرستی و دیدگاه تفرقه‌افکنانه آنها را دنبال می‌کنند.  

الزین در پایان تاکید کرد که هرگز نمی‌توان به این نهادها اعتماد کرد زیرا بیشتر رهبران آنها برتری‌طلبانی سفید پوست هستند که نسبت به اسلام و مسلمانان کینه و نفرت دارند و نژاد سفید را بر همه نژادها برتر می‌دانند.

دولت کانادا احمد الزین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر