کد خبر: 1083026 A

یک هیئت امنیتی مصر از دستگاه اطلاعات کل این کشور روز گذشته- جمعه برای سومین بار از زمان آغاز آتش بس بین رژیم صهیونیستی و گروه های مقاومت غزه وارد این شهر شد.

به گزارش ایلنا به نقل از العربی الجدید، یک هیئت امنیتی مصر از دستگاه اطلاعات کل این کشور به ریاست «احمد عبداالخالق» مسئول پرونده فلسطین در این دستگاه برای سومین بار از زمان آغاز آتش‌بس بین رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت غزه وارد این شهر شد.

منابع مصری اعلام کردند: «قاهره به جنبش حماس خبر داده است که رایزنی‌های آینده باید شامل گفت‌و‌گو درباره تبادل اسرا باشد.»

این منابع گفتند که اسرائیل خواسته است در جریان هر نوع مذاکراتی که به آتش‌بس‌ یا بازسازی غزه است، قرار گیرد.

منابع مذکور همچنین اعلام کردند که از جمله دیدارهای مهم در برنامه این هیئت امنیتی مصر دیدار با «مروان عیسی» عضو دفتر سیاسی حماس و معاون فرمانده گردان‌های القسام برای تسهیل رایزنی‌ها درباره معامله تبادل اسراست.

این منابع گفتند که جنبش حماس نیز خواسته است معامله تبادل اسرا را از مذاکرات مرتبط با آتش‌بس طولانی‌مدت‌ یا بازسازی غزه جدا کنند، زیرا این معامله در حیطه مسئولیت فرماندهی گردان‌هاست.

این منابع همچنین اعلام کردند که هیئت امنیتی مصر حامل پیام‌هایی برای رهبری جنبش حماس و در‌ صدر آن‌ها «یحیی السنوار» مسئول دفتر سیاسی جنبش در غزه در ارتباط با آتش‌بس و عدم تحریک مقام‌های اسرائیلی است.

 

غزه هیئت امنیتی مصر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر