کد خبر: 1076357 A

جنبش فتح:

دبیر کمیته مرکزی جنبش فتح بر عدم تماس هیچ یک از سران عرب با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین طی تجاوزهای اخیر اسرائیل تاکید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری معا، «جبریل الرجوب»، دبیر کمیته مرکزی جنبش فتح تاکید کرد که هیچ یک از سران عرب طی تجاوزهای اخیر اسرائیل با «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تماس نگرفته‌اند.

الرجوب با متهم کرد طرف‌های عرب به تبانی و همدستی با «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر اسرائیل در توطئه تقسیم فلسطین گفت: «برخی دست‌نشانده‌های عرب محاصره سیاسی و اقتصادی بر فلسطین اعمال می‌کنند و هیچ یک از سران عرب با ابومازن تماس نگرفته‌اند.»

دبیر کمیته مرکزی جنبش فتح خطاب به سران عرب گفت: «چرا همه چیز را برای ما تحریم کردید و حتی تلفن‌های خود را مسدود کرده‌اید. شما وظیفه‌ای دارید. این یک نبرد اسلامی مسیحی است که از کرامت شما دفاع می‌کند. مردم فلسطین در خط مقدم دفاع از کرامت و نفت و امنیت شما هستند.»

وی با هشدار به وجود سه خطر جدی برای فلسطین در مرحله کنونی یعنی توطئه تقسیم، بستن باب گفت‌و‌گو و تلاش برای تغییر نظام سیاسی تاکید کرد که جنبش فتح به این نتیجه رسیده است که نتانیاهو و جناح راست اسرائیل در پی تقسیم فلسطین هستند.

الرجوب در پایان ابراز امیدواری کرد که رژیم‌های عربی تغییر رفتار دهند و باب گفت‌و‌گوی ملی و فلسطینی فراگیر را باز کنند.

 

 

 

 

 

محمود عباس سران عرب جبریل الرجوب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر