کد خبر: 1075702 A

تعدادی از شهرهای داخل سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ از شامگاه چهارشنبه صحنه درگیری خونین و شدید میان جوانان فلسطینی و نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست است.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، تعدادی از شهرهای داخل سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ از جمله یافا، حیفا، الناصره، کابول، طمره، جسر الزرقا، شفا عمرو، الطیبه، ام الفحم و عکا از شامگاه چهارشنبه صحنه درگیری خونین و شدید میان جوانان فلسطینی و نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست است.

جوانان فلسطینی ساکن این شهرها، شامگاه چهارشنبه برای سومین روز متوالی دست به تظاهرات زده و با سر دادن شعارهایی تجاوزات دشمن صهیونیستی علیه فلسطینیان در مسجد مبارک الاقصی و باب‌العامود و اطراف بخش قدیمی شهر قدس و همچنین بمباران نوار غزه را محکوم کردند.

تظاهرات‌کنندگان با حمل پرچم‌های فلسطینی و سردادن شعارهایی تجاوزات دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین را محکوم کردند.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات که تعدادشان به هزاران نفر می رسید، پارچه ‌نوشته‌هایی با مضمون محکومیت اشغالگری و جنایات ارتش عبری علیه ملت فلسطین در دست داشتند.

در شهر اللد، فلسطینیان موفق شدند مانع از تعرض شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجد جامع عمری و به آتش کشیدن آن شوند.

فلسطینیان ساکن اللد یکپارچه برای دفاع از این مسجد و بیرون راندن شهرک‌نشینان قیام کردند که مأموران پلیس اسرائیل وارد عمل شده و به سوی فلسطینیان گلوله‌های صوتی شلیک کردند.  

در جریان درگیری‌های فلسطینیان با نظامیان و شهرک‌نشینان، تعدادی از فلسطینیان زخمی و بازداشت شدند.

این اقدام در حالی صورت می گیرد که تعدادی از شهرک‌نشینان صهیونیست نیز در جریان این درگیری‌ها زخمی شدند.

 

 

شهرک‌نشینان صهیونیست اراضی اشغالی ۱۹۴۸
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر