کد خبر: 1075404 A

مقام‌های مسکو:

معاون وزیر خارجه روسیه ادعاهای غرب مبنی بر وجود تهدید سایبری از سوی روسیه علیه غرب را بی پایه و اساس برشمرد.

به گزارش ایلنا به نقل از نووستی، «اولگ سرومولوتوف» معاون وزیر خارجه روسیه ادعاهای غرب مبنی بر وجود تهدید سایبری از سوی روسیه علیه غرب را بی‌پایه و اساس برشمرد که هیچ داده فنی برای این کار از طریق کانال‌های ارتباطی تخصصی ارائه نمی‌شود.

وی تاکید کرد که تعداد حملات سایبری به منابع اطلاعاتی و امکانات مهم زیرساختی در روسیه افزایش می‌یابد که دلیل آن گسترش جرایم سایبری در سراسر جهان‌، در پی گسترش فراوان فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی در زندگی ما و عملیات اطلاعاتی کشورهای خارجی است.

وی افزود: «مرکز هماهنگی ملی حوادث رایانه‌ای از سال ۲۰۱۸ در روسیه فعالیت می‌کند و مجاز به همکاری بین‌المللی در چنین مواردی است که از طریق آن اطلاعات بسیار تبادل می‌شود.»

سرمولوتوف تصریح کرد که شرکای خارجی در سال ۲۰۲۰ به درخواست این مرکز روسی فعالیت بیش از ۶۸ هزار منبع فعالیت مضر را مسدود کردند. این مرکز نیز به درخواست همکاران خارجی مانع کار ۹ هزار منبعی شد که از فضای روسیه منتشر می‌شود.

وی گفت که فعالیت‌های اطلاعاتی ماهیتی فرامرزی دارند، بنابراین بسیار مهم است که کل جامعه بین‌المللی برای مقابله موثر با فعالیت‌های مضر در این زمینه همکاری کند.

 

تهدید سایبری مقام های مسکو ادعای غرب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر