کد خبر: 1072388 A

عبدالملک بدرالدین الحوثی:

رهبر انصارالله یمن طی سخنانی به‌مناسبت گرامی‌داشت روز جهانی قدس گفت که مردم یمن آرمان قدس و مسئله آزادی قدس را هرگز فراموش نخواهند کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از المسیرهف «سید عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر انصارالله یمن طی سخنانی به‌مناسبت گرامی‌داشت روز جهانی قدس گفت که مردم یمن آرمان قدس و مسئله آزادی قدس را هرگز فراموش نخواهند کرد.

وی تاکید کرد که روز جهانی قدس مناسبت مهمی است که باید امت اسلامی به پا خیزد و احساس مسئولیت کرده و در قبال موضوع اصلی خود که همان آرمان فلسطین است آگاهی یابد.

وی تاکید کرد که مردم یمن با جهت‌گیری بر پایه ایمان خود موضع ثابتی در قبال پیروزی از حق و یاری مردم فلسطین دارند و در راستای آزادی فلسطین و مقدسات و سایر اراضی کشورهای عربی تلاش می‌کنند.

رهبر انصارالله یمن افزود: «مردم ما دشمن اسرائیلی را خطری برای تمامی امت و امنیت و ثبات منطقه‌ای و جهانی می‌داند. اسرائیل رژیم غاصبی است که مشروعیت ندارد و غده سرطانی است که باید ریشه‌کن شود.»

سید عبدالملک بدرالدین الحوثی سازش برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را عدول از موضع حق و خیانت به اسلام و مسلمانان دانست و گفت که این اقدام جهت‌گیری همیشگی آن‌ها و نفاقشان را بر ملا کرد.

وی گفت که سازشکاران همواره نقش منفی در طول تاریخ مبارزه فلسطینیان بازی کرده و مانع اقدامات تأثیرگذار آنان شده‌اند و همواره در خدمت سیاست‌های دشمن بوده‌اند.

رهبر جنبش انصارالله یمن سپس خواستار ارتباط تنگاتنگ میان آزادگان امت اسلامی شد و گفت که آن‌ها باید با همبستگی و هم‌افزایی در راستای بیداری امت و به حرکت در آوردن توانایی امت تلاش کنند و در قبال آرمان فلسطین و مقابله با دشمن مسلمانان بیطرف باقی نمانند.

سید عبدالملک الحوثی به درگیری جوانان فلسطینی با صهیونیست‌ها در اطراف مسجدالاقصی اشاره کرده و این اقدام آن‌ها را ستود و خطاب به مقامات رژیم صهیونیستی گفت:‌«شما اکنون در تنگنای بزرگی قرار دارید و کسانی که به خدا اعتماد دارند و صادقانه در راه خدا قدم بر می‌دارند، با شما به مقابله برخواهند خواست.»

او افزود: «موضوع فلسطین امروزه از دست افراد سست عنصر و بی مایه نجات یافته و این مقدمه‌ای برای پیروزی قطعی است که و بی شک وعده الهی محقق خواهد شد.»

رهبر جنبش انصارالله یمن در بخش دیگری از سخنان خود گفت که یمنی‌ها بارها از دولت سعودی خواسته‌اند تا در ازای آزادی سربازان ارتش این کشور، اسرای حماس در نزد خود را آزاد کند اما تاکنون پاسخی به این خواسته نداده است.

 

فلسطین یمن عبدالملک بدرالدین الحوثی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر