کد خبر: 1071293 A

منابع دولتی در افغانستان از کشته شدن ده‌ها شبه‌نظامی در جریان نبردهای تازه میان نظامیان این کشور با نیروهای طالبان خبر دادند.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، منابع دولتی در افغانستان از کشته شدن ده‌ها شبه‌نظامی در جریان نبردهای تازه میان نظامیان این کشور با نیروهای طالبان خبر دادند.

وزارت دفاع افغانستان با تأیید این خبر تصریح کرد که بیش از ۱۰۰ نیروی طالبان در جریان نبردهای ۲۴ ساعت اخیر با نظامیان دولتی کشته‌ شده‌اند.

مقام‌های وزارت دفاع افغانستان در حالی از درگیری‌های اخیر با شورشیان طالبان خبر داده‌اند که نظامیان تحت امر کابل همزمان کنترل یک پایگاه نیروهای آمریکایی را به دست گرفته‌اند.

ارتش آمریکا که از اول ماه جاری میلادی به صورت رسمی خروج تدریجی از خاک افغانستان را آغاز کرده است، روز یکشنبه طی مراسمی پایگاه نظامی آنتونیک واقع در ولایت هلمند، منطقه‌ای که از آن به عنوان قلمرو طالبان یاد می‌شود، را به نیروهای نظامی دولتی تحویل داد.

خبرگزاری فرانسه با انتشار گزارشی اعلام کرد که نیروهای طالبان و نظامیان ارتش افغانستان در چندین ولایت از جمله در قندهار که قلمرو پیشین شورشیان محسوب می‌شود، با یکدیگر درگیر شدند.

در این گزارش آمده است که نیروهای آمریکایی نیز روز شنبه همزمان با تدارک عقب‌نشینی از منطقه مواضع طالبان در قندهای را هدف حمله‌ای دقیق قرار دادند.

 

درگیری در افغانستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر