کد خبر: 1068139 A

رئیس شورای سیاسی نُجَباء:

رئیس شورای سیاسی مقاومت اسلامی نُجَباء در گفت‌وگویی تلویزیونی با تکرار موضع این جنبش مبنی بر پرهیز از ورود به صحنه رقابت‌های سیاسی، تأکید کرد: ما در روند سیاسی کنونی مشارکت نداریم، اما فعالیت سیاسی داریم و ویژگی‌های کلی و عمومی مطلوب جهت گزینش در انتخابات را اعلام کرده‌ایم.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای نُجَباء در ایران، رئیس شورای سیاسی مقاومت اسلامی نُجَباء در گفت‌وگویی تلویزیونی با تکرار موضع این جنبش مبنی بر پرهیز از ورود به صحنه رقابت‌های سیاسی، تأکید کرد: ما در روند سیاسی کنونی مشارکت نداریم، اما فعالیت سیاسی داریم و ویژگی‌های کلی و عمومی مطلوب جهت گزینش در انتخابات را اعلام کرده‌ایم.

حجت‌الاسلام والمسلمین «علی الاسدی» ضمن اشاره به اینکه هدف از تشکیل شورای سیاسی نُجَباء، رصد رویدادها و مشکلات سیاسی عراق است، هشدار داد: برآورد ما از احتمال دخالت آمریکا و انگلیس در انتخابات آتی عراق حکایت می‌کند.

وی با یادآوری آنکه جنبش نُجَباء قبلا یک برنامه فراگیر و منسجم برای توسعه خدمات اجتماعی را به «عادل عبدالمهدی» (نخست‌وزیر سابق عراق) پیشنهاد داده بود، اضافه کرد: ما با «مصطفی الکاظمی» (نخست‌وزیر موقت) نیز دیدار داشتیم و او وعده اصلاحات داد، اما به قولش عمل نکرد؛ زیرا وامدار جریانات مجازی و فیسبوکی است که با ناآرام کردن خیابان‌ها، او را روی کار آورده‌اند.

رئیس شورای سیاسی نُجَباء در بخش دیگری از این گفت‌وگو، درباره حملات گاه‌وبیگاه به سفارت آمریکا در بغداد تصریح کرد: ۹۰ درصد این حملات، کار مقاومت نبوده و توسط خودشان انجام می‌گیرد تا افکار عمومی را تحریک کنند.

الاسدی در پایان راجع‌ به حضور جنبش نُجَباء در نبرد علیه تروریست‌های تکفیری در خاک سوریه، خاطرنشان کرد که حضور ما در سوریه مبتنی بر اطلاعاتی دال بر سازمان‌دهی سعودی‌ها برای هدف قرار دادن شیعیان بود.

مقاومت اسلامی نجباء
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر