کد خبر: 1065274 A

وزارت اتحاد مجدد کره جنوبی اعلام کرد که سئول به دنبال ملزم کردن شهروندان این کشور برای کسب تائید دولت پیش از تبادل فایل دیجیتال یا فیلم و کتاب با شهروندان کره شمالی از بستر اینترنت است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت اتحاد مجدد کره جنوبی امروز -دوشنبه- اعلام کرد که سئول به دنبال ملزم کردن شهروندان این کشور برای کسب تائید دولت پیش از تبادل فایل دیجیتال یا فیلم و کتاب با شهروندان کره شمالی از بستر اینترنت است.

در ژانویه سال جاری میلادی این وزارتخانه پیشنهاد بررسی و تجدیدنظر قانون همکاری و تبادل بین دو کره را مطرح کرد که بر اساس ‌آن، شهروندان کره جنوبی باید برای انتقال از بستر فضای دیجیتال از وزارت اتحاد مجدد دو کره تاییدیه بگیرند.

بر اساس این طرح، هرکسی که می‌خواهد فایل‌های دیجیتال شامل فیلم، کتاب‌های اسکن شده یا ایمیل از بستر اینترنت به کره شمالی ارسال یا دریافت کند باید تائیدیه اولیه را از این وزارتخانه دریافت کند.

سخنگوی این وزارتخانه گفت: «این روش‌ها و این شرایط برای تبادل اطلاعات دیجیتال، ارسال و دریافت فایل‌های مجازی را در فضای اینترنت تغییر داده است. این بازنگری پیشنهادی به منظور افزایش روشنگری قانونی در نحوه کنترل امور مربوطه انجام شده است.»

 

کره جنوبی کره شمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر