کد خبر: 1063973 A

وزیر خارجه قطر با تاکید بر وجود چالش‌های فراوانی در مسیر عملیات صلح در افغانستان نسبت به حصول توافقی در جهت کاهش خشونت ابراز امیدواری کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه الشرق قطر، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی»، وزیر خارجه  این کشور در نشست «گفت و گوی رایسینا ۲۰۲۱» تصریح کرد که چالش‌های فراوانی در مسیر صلح افغانستان وجود دارد اما ما امیدورا هستیم معامله‌ای انجام شود که از میزان خشونت در این کشور بکاهد. 

آل ثانی گفت: «جنگی که ما به دنبال حل آن در افغانستان هستیم، جنگی ۴۰ ساله است و ما نه تنها برای ایجاد راهکار بین آمریکا و گروه طالبان بلکه بین این گروه با نیروهای ائتلاف نیز تلاش کردیم.» 

وی افزود: «هدف ما از همان ابتدای میزبانی مذاکرات بین گروه طالبان و آمریکا و همچنین بین طالبان و دولت افغانستان برقراری صلح بود. در حال حاضر به نظر می‌رسد که تحقق صلح در سراسر کشور افغانستان و دست‌یابی به صلح پایدار در سایه اختلاف با دولت با چالش‌های فاوانی روبروست.» 

وزیر خارجه قطر گفت: «تحقق صلح با موانع فراوانی مواجه است اما ما آماده عبور از همه موانع و چالش‌ها هستیم. هنگامی که به دوره پس از امضای توافق بین آمریک و گروه طالبان نگاه می‌کنیم، متوجه وجود برخی نا‌آرامی‌ها بین طرف‌های مذاکره می‌شویم و کار پس از اعلام خروج آمریکا از افغانستان بسیار سخت شده است.»

 

 

 

افغانستان صلح محمد بن عبدالرحمن آل ثانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر