کد خبر: 1062808 A

پکن اعلام کرد:

پکن در آستانه سفر هیئت آمریکایی به تایپه رزمایش جنگی در نزدیکی تایوان انجام داد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، پکن امروز -چهارشنبه- رزمایش‌های نظامی خود در نزدیکی تایوان در آستانه سفر هیئت بلند‌پایه آمریکایی به تایپه را تمرینات جنگی توصیف کرد.

دفتر امور تایوان در چین اعلام کرد که دولت تایوان و تجزیه‌طلبان با عناصر بیگانه توطئه کرده و به دنبال تحریک و بر هم زدن صلح و ثبات هستند.

«ماکسیاوجوانگ»، سخنگوی این دفتر اعلام کرد که اقدام ارتش چین به برگزاری تمرینات جنگی در تنگه تایوان یک اقدام ضروری برای مقابله با وضعیت امنیتی فعلی در این تنگه و حفاظت از حاکمیت ملی است.

وی افزود: «این یک پاسخ جدی برای مقابله با دخالت‌های بیگانگان و اقدامات تحریک‌آمیز تجزیه‌طلبان است. رزمایش نظامی و عملیات آموزش که توسط ارتش آزادی ملی انجام می‌شود حامل این پیام است که عزم ما برای مهار استقلال تایوان و تبانی بین تایوان و ایالات متحده صرف شعار نیست.»

تایوان از تکرار فعالیت نظامی چین در نزدیکی مرزهای خود از جمله ورود جنگنده‌ها و بمب‌افکن‌ها به منطقه دفاع هوایی و رزمایش ناو هواپیمابر چین در نزدیکی جزیره ناراحت است.

قرار است هیئت آمریکایی امروز با حضور «کریس دود»، سناتور پیشین و «ریچارد ارمیتاژ» و «جیمز اشتاینبرگ» معاونان وزیر خارجه پیشین آمریکا وارد تایوان شوند.

 

 

 

تایوان چین رزمایش نظامی هیئت آمریکایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر