کد خبر: 1061077 A

رئیس اقلیم کردستان عراق با نخست‌وزیر این کشور در بغداد دیدار کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از کردستان ۲۴، «نیچروان بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق با «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر این کشور در بغداد دیدار کرد.

وی در این دیدار از تلاش‌های سیاسی، اقتصادی و دیپلماتیک نخست‌وزیر عراق تقدیر کرده و گفت که تلاش‌های دیپلماتیک اخیر عراق منجر به بازگشت نقش طبیعی منطقه‌ای و بین‌المللی کشور شده است.

رییس اقلیم کردستان عراق ضمن تقدیر از افزایش سطح هماهنگی امنیتی و لزوم توسعه و تقویت آن، از تصویب لایحه‌ بودجه استقبال کرده و بر حل‌وفصل مسائل مورد اختلاف میان اربیل و بغداد تأکید کرد و گفت که این  مسائل به ثبات و پیشرفت بیشتر عراق منجر خواهد شد.

نچیروان بارزانی، در ادامه‌ این دیدار بار دیگر بر آمادگی اقلیم کردستان برای حل همە‌‌ی اختلافات میان دولت اقلیم کردستان عراق و دولت فدرال بر مبنای اصول قانون اساسی تأکید کرد.

مصطفی الکاظمی  نیز در این دیدار، بر لزوم تقویت همکاری و ارتباط امنیتی میان بغداد و اربیل تأکید کرد.

دو طرف در این دیدار درباره‌ پرونده‌های همکاری و ارتباط میان نهادهای مختلف در دولت اقلیم دولت فدرال بر مبنای اصول قانون اساسی، تلاش‌ها برای مبارزه با تروریسم، جرائم سازمان یافته و همکاری در شنگال میان بغداد و اربیل رایزنی کردند.

الکاظمی و بارزانی همچنین به بحث درباره‌ وضعیت بهداشتی مربوط به اپیدمی کرونا و تلاش‌های بسیار در تأمین خدمات درمانی به مبتلایان و فراهم کردن واکسن پرداختند.

وی همچنین با تأکید بر اینکه سفرهای رئیس اقلیم کردستان نشانگر حسن نیت و روحیه‌ همکاری مشترک و هماهنگی در همه‌ی زمینه‌هاست، گفت به‌زودی به اقلیم کردستان سفر خواهد کرد.

 

نیچروان بارزانی مصطفی الکاظمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر