کد خبر: 1060956 A

مسکو:

وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که انتخابات در فلسطین گام مهمی برای عبور از شکاف های داخلی است.

به گزارش ایلنا به نقل از تاس، وزارت خارجه روسیه امروز -شنبه- با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که مسکو انتخابات مقرر را گامی در جهت بهبود شکاف در صفوف فلسطین می‌داند که این امر به نوبه خود شرط مهمی برای از سرگیری مذاکرات مستقیم فلسطین و اسرائیل با هدف حل مسائل اساسی مربوط به وضعیت نهایی بر اساس قوانین بین‌المللی و راهکار دو کشوری است. 

در این بیانیه آمده است که براساس فرمان «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین‌، روز ۲۲ مه ۲۰۲۱ ، به عنوان تاریخ برگزاری انتخابات برای تمدید عضویت شورای قانون‌گذاری فلسطین تعیین شده است و این امر به لطف توافق حاصل شده بین نیروهای اصلی فلسطین طی رایزنی‌هایی که در قاهره زیر نظر مصر انجام شد، ممکن گشت.

وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که بازگشت وحدت به صفوف فلسطین عنصری حیاتی برای بهبود وضعیت اجتماعی و اقتصادی در اراضی تحت اداره تشکیلات خودگردان فلسطین به شمار می‌رود. 

در بیانیه وزارت دفاع روسیه بر آمادگی مسکو برای ادامه تلاش‌ها جهت تقویت هماهنگی بین دو جنبش فتح و حماس و دیگر جریان‌های فلسطینی بر‌اساس برنامه سیاسی سازمان آزادی‌بخش فلسطین از جمله برگزاری دیدار جدید بین دو جنبش در مسکو تاکید شده است. 

 

 

 

 

 

انتخابات مسکو شکاف های سیاسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر