کد خبر: 1060636 A

پنتاگون خبر داد:

وزارت دفاع آمریکا از اقدام‌های فوری برای مقابله با افراط‌گرایی در وزارتخانه و ایجاد کارگروهی ویژه در این رابطه خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز گذشته -جمعه- با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اقدام‌های فوری را برای مقابله با افراط‌گرایی در این وازتخانه اتخاذ کرده و کارگروه ویژه‌ای را در این زمینه تشکیل داده است.

در بیانیه وزارت دفاع آمریکا آمده است: «کارگروه موسوم به مبارزه با افراط‌گرایی بر اجرای اقدام های فوری و نیز وضع دستور‌العمل‌های میان‌مدت و بلند مدت برای ادامه پیگیری این موضوع نظارت خواهد کرد.»

در ادامه این بیانیه تاکید شده است که طرح مذکور شامل بازبینی و به‌روزرسانی برخی پایگاه‌های وزارت دفاع می‌شود که بر مقابله با افراط‌گرایی تمرکز دارند.

اداره‌های نظامی احکامی را به  فهرست‌های بازنگری انتقالی نیروهای خدمتی اضافه می‌کنند که شامل آموزش هدف‌گیری احتمالی اعضای خدماتی توسط گروه‌های افراطی می‌شود.

همچنین برای ایجاد ساز‌و‌کاری که به کهنه‌سربازان فرصت می‌دهد هرگونه تماس احتمالی با هر گروه افراطی را گزارش دهند‌، با سایر آژانس‌های دولت فدرال همکاری خواهد شد.

بر اساس این بیانیه‌، تلاش های اولیه شامل حوزه‌هایی مانند عدالت نظامی و سیاست‌های نظامی ، قابلیت‌های غربالگری‌، فرصت‌های آموزش و تمرین و همچنین پشتیبانی از برنامه تهدیدات داخلی ویژه می‌شود.

 

پنتاگون ارتش آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر