کد خبر: 1060305 A

جو بایدن:

رئیس‌جمهوری آمریکا با بیان این‌که خشونت مسلحانه در آمریکا یک همه‌گیری و مایه شرم بین‌المللی است، دستور مقابله با اسلحه‌های دست ساز و غیرقانونی در را صادر کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا با بیان این‌که خشونت مسلحانه در آمریکا یک همه‌گیری و مایه شرم بین‌المللی است، دستور مقابله با اسلحه‌های دست ساز و غیرقانونی در را صادر کرد.

بایدن برای این دستور از اختیارات ریاست جمهوری استفاده کرده است و نیازی به تایید کنگره ندارد.

فرمان تازه رئیس‌جمهوری آمریکا شامل وضع قوانین تازه برای دسته‌ای از خاص از تسلیحات و سختگیرانه‌تر کردن بررسی سوءسابقه می‌شود.

رییس جمهوری آمریکا گفت که روزانه ۱۰۶ نفر در آمریکا به ضرب گلوله کشته می‌شوند.

 بایدن افزود که این یک همه‌گیری است و باید متوقف شود.

فرمان ریاست جمهوری بایدن به کنگره ۳۰ روز فرصت می‌دهد تا قانونی را برای کاهش تعداد اسلحه‌های دست‌ساز و غیرقانونی در آمریکا وضع کنند.

این نوع تسلحیات به صورت دستی سرهم ‌می‌شوند و به همین دلیل شماره سریال ندارند و قابل ردیابی نیستند. برای خریدن آنها نیز نیازی به تاییدیه سوءسابقه نیست.

رییس جمهوری آمریکا گفت هر کسی از جنایتکار تا تروریست می‌تواند با خرید این بسته‌های تسلیحاتی در چند دقیقه یک اسلحه درست کند.

براساس آمار اداره فدرال تسلیحات در امریکا ۴۰ درصد تسلیحاتی که در لوس‌آنجلس توقیف می‌شوند از این نوع تسلیحات دست‌ساز هستند.

براساس فرمان بایدن، وزارت دادگستری آمریکا دو ماه فرصت دارد تا قانونی برای الزامی کردن استفاده از دستبندها‌ی تثبیت کننده تصویب کند. بر اساس این قانون اسلحه‌ای که با دستبند تثبیت کننده استفاده شود در حکم اسلحه لوله کوتاه خواهد بود که شامل سختگیری‌های بیشتری خواهد شد.

وزارت دادگستری درعین حال باید پیش‌نویسی برای قانون پرچم قرمز تهیه کند که بر اساس آن ایالت‌ها اجازه پیدا می‌کنند قوانین خود را در این زمینه وضع کنند.

این قوانین به مقام‌های انتظامی و پلیس اجازه می‌دهد کسانی را که خطری برای اجتماع محسوب می‌شوند، خلع سلاح کند.

گروه‌های حامی محدودیت مالکیت اسلحه از اقدام بایدن حمایت کرده‌اند.

 

جو بایدن خشونت مسلحانه در آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر