کد خبر: 1059519 A

فؤاد سینیوره:

نخست‌وزیر پیشین لبنان گفت که آنکارا باید برای سیاست جدید در منطقه اقدام جدی انجام داده و در راستای عادی‌سازی روابط بین ایران و کشورهای عرب مسئولیت میانجی‌گری را برعهده بگیرد.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «فؤاد سینیوره» نخست‌وزیر پیشین لبنان در نشست مجازی «وضعیت متغیر خاورمیانه، پیش‌بینی‌های صلح و همکاری» مرکز مطالعات استراتژیک خاورمیانه ترکیه گفت که آنکارا باید برای سیاست جدید در منطقه اقدام جدی انجام داده و در راستای عادی‌سازی روابط بین ایران و کشورهای عرب مسئولیت میانجی‌گری را برعهده بگیرد.

وی ضمن اشاره به اینکه دنیا از تحریف ناشی از عدم اعتماد رنج می‌برد، گفت: «با افزایش مشکلات، کشورها منزوی‌تر شده و در دوره‌ای که دنیا بیش از همیشه به آن نیاز دارد، چندجانبه گرایی هدف حملات قرار گرفته است».

سنیوره ضمن تاکید بر اینکه در جهان عرب در نتیجه درگیری‌های سوریه، عراق، یمن و لیبی در سال‌های اخیر، تعداد زیادی از گروه های مسلح که از خارج مدیریت می شوند‌، منطقه را در معرض مداخله قرار داده‌اند، افزود که ترکیه و ایران نقش پررنگ‌تری در میانجی‌گری منطقه برعهده دارند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: «ترکیه باید برای سیاست جدید در منطقه اقدام جدی انجام داده و در راستای عادی‌سازی روابط بین ایران و کشورهای عرب مسئولیت میانجی‌گری را برعهده بگیرد. این مناقشه همه را نابود کرده و راه به جایی نخواهد برد. اعراب نمی‌توانند ایرانیان را تغییر دهند و این موضوع درباره ایرانی‌ها نیز صدق می‌کند».

 

میانجی‌گری بین ایران و کشورهای عربی فؤاد سینیوره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر