کد خبر: 1052622 A

معاون نماینده دائم چین در سازمان ملل خواستار تلاش بیشتر برای پایان دادن به جنگ سوریه بر اساس اهداف و مبانی منشور سازمان ملل شد.

به گزارش ایلنا به نقل از شینهوا، «گنگ شوآن»، معاون نماینده دائم چین در سازمان ملل خواستار تلاش بیشتر برای پایان دادن به جنگ سوریه با پایبندی به سازش سیاسی بر اساس اهداف و مبانی منشور سازمان ملل شد. 

گنگ شوآن تاکید کرد که بحران سوریه به دهه کامل طول کشیده و این کشور از تجاوز و اشغال خارجی و تروریسم و تحریم‌های یک جانبه و غیر قانونی رنج برده است. 

وی با بیان اینکه روند توسعه ملی تقریباً متوقف شده و زندگی مردم بسیار دشوار شده است، از شورای امنیت خواست که برای پایان سریع بحران سوریه و کاهش رنج مردم این کشور  با  قدرت تشویق کند. 

این مقام چینی بر اهمیت پیوستن به گرایش کلی حل و فصل سیاسی تأکید کرد و گفت که پکن از تلاش های مستمر «گی‌یر پدریسون»،  فرستاده ویژه سازمان‌ ملل برای حمایت از اجرای قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت و نیز  کار کمیته قانون اساسی سوریه  حمایت می‌کند. 

وی همه طرف‌های سوری را به حفظ  تماس‌ها با پدرسون و انجام گفت‌و‌گوی سیاسی عمیق بر اساس توافق کنونی و پیشرفت در آینده‌ای نزدیک تشویق کرد. 

 

 

 

 

 

 

بحران سوریه پکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر