کد خبر: 1051424 A

رئیس فراکسیون «وفاداری به مقاومت» پارلمان لبنان به تشریح جزئیات سفر هیأت حزب‌الله به روسیه پرداخت.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «محمد رعد» رئیس فراکسیون «وفاداری به مقاومت» پارلمان لبنان به تشریح جزئیات سفر هیأت حزب‌الله به روسیه پرداخت.

وی در خصوص سفر روز دوشنبه خود در رأس هیأت حزب‌الله به روسیه اظهار کرد: «روابط حزب‌الله و روسیه از سال‌ها پیش آغاز شده و منافع مشترک و یک دیدگاه واحد یا بسیار نزدیک از وضعیت منطقه بر آن حاکم است».

رعد تصریح کرد که دو سال قبل به مسکو سفر کردیم و درباره تحولات منطقه و لبنان با مقام‌های روسیه رایزنی کردیم و امروز پس از تحولات زیاد و متعددی که طی سال‌های گذشته رخ داده است بار دیگر باید چشم‌اندازهای مرحله آینده در سایه این تحولات مورد بررسی قرار بگیرد.

رئیس فراکسیون «وفاداری به مقاومت» پارلمان لبنان افزود که هدف از دعوت ما به انجام این سفر بررسی مجدد چشم‌اندازهای مرحله آتی پس از دستاوردهای ملت‌های منطقه طی چند سال گذشته است. هیچ برنامه کاری مشخصی برای این سفر وجود ندارد؛ ممکن است که به موضع تشکیل دولت در چارچوب ارزیابی‌مان از اوضاع لبنان و ضرورت برقراری ثبات در آن و همچنین تسریع در روند تشکیل دولت بپردازیم.

وی افزود که جلسات بحث و گفت‌وگو بین وزارت امور خارجه و کمیسیون امور خارجه در مجلس دوما و برخی مقام‌ها تنظیم می‌شود و فکر می‌کنم که این فرصت را خواهیم داشت که با برخی مقام‌ها در سطح وزارت خارجه ملاقات کنیم.

 

محمد رعد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر