کد خبر: 1050347 A

سخنگوی دولت اقلیم کردستان در پاسخ به اعتراض‌ها در خصوص طراحی تمبری با نقشه‌ای جعلی، اعلام کرد که این طرح فقط در حد پیشنهاد یک هنرمند بوده و برای چاپ تأیید نشده است.

به گزارش ایلنا به نقل از کردپرس، «جوتیار عادل» سخنگوی دولت اقلیم کردستان در پاسخ به اعتراض‌ها در خصوص نمایش تمبری با طرح نقشه‌ای جعلی به مناسبت یادبود سفر پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان به اقلیم کردستان عراق، اعلام کرد که این طرح فقط در حد پیشنهاد یک هنرمند بوده است.

بر اساس این گزارش، در جریان سفر پاپ به اقلیم کردستان عراق، در فرودگاه اربیل شش نمونه تمبریادبود که به مناسبت سفر وی طراحی شده بود، برای پاپ نمایش داده شد.

طراحی یک تمبر با نقشه‌ جعلی، واکنش ایران و ترکیه را دنبال داشته و این دو کشور خواستار توضیح اقلیم کردستان عراق و تصحیح این اشتباه شده بودند.

عادل در پاسخ به این درخواست اعلام کرد که این طرح‌های نمایش داده شده فقط در حد پیشنهاد بوده و هیچ‌یک از آنها توسط دولت برای چاپ تأیید نشده است.

وی افزود که طرح مذکور نیز از سوی یک هنرمند اقلیم پیشنهاد شده و هیچ منظور خاصی نیز در آن نبوده است.

عادل گفت که دولت اقلیم کردستان، طرح‌های پیشنهادی را با در نظر گرفتن قانون اساسی و حاکمیت عراق و دیگر کشورهای همسایه تأیید می‌کند.

چاپ تمبر با نقشه جعلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر