کد خبر: 1050223 A

عبدالملک الحوثی:

رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنانی اعلام کرد: پیروزی حزب الله در سال ۲۰۰۰ بر دشمن صهیونیست پیروزی کل امت اسلامی بود.

به گزارش ایلنا به نقل از المسیره، «سید عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن، امروز -چهارشنبه-، در سخنرانی خود درباره شهادت شهید «حسین بدرالدین الحوثی» رهبر سابق این جنبش، به پیروزهای جنبش حزب‌الله لبنان علیه دشمن صهیونیستی پرداخت.

وی گفت: «پیروزی حزب‌الله در سال ۲۰۰۰ بر دشمن صهیونیست پیروزی کل امت اسلامی بود و بر امت اسلامی تاثیرگذار بود و امید را در میان ملت‌ها زنده کرد. دشمنان متوجه اهمیت پیروزی شدند و به منظور جلوگیری از آن و تثبیت سیطره خود بر کشورهای امت اسلامی حرکت کردند.»

رهبر جنبش انصارالله یمن تاکید کرد: «دشمنان امت اسلامی تلاش کردند که مانع روانی و فرهنگی در برابر الگوی حزب الله که الگوی حالت مقاومت مردمی است که پیروزی‌ساز بوده و استقلال و آزادی به ارمغان می آورد، ایجاد کنند.»

رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنانی به تمجید از شهید حسین بدرالدین الحوثی پرداخت و گفت: «ما هرچه از شیهد سید حسین بدرالدین الحوثی بگوییم باز هم حق مطلب را ادا نکرده‌ایم. مرحله ای که ما در آن به سر می‌بریم دنباله مرحله‌ای است که شهید حسین بدر الدین الحوثی شروع کرد و ما همچنان با همان چالش‌ها روبرو هستیم.»

رهبر انصارالله یمن در ادامه اظهارات خود خطری دیگر را یادآورد شد و آن تلاش دشمن برای درگیر کردن امت اسلامی با تکفیری‌ها بود و در این خصوص گفت:‌ «دشمنان امت سعی کردند که با استفاده از فتنه‌های فرقه‌ای این امت را از درون از هم بپاشند و جهت قطب‌نما را از آمریکا و دشمن اسرائیلی به سمت [امور] داخلی کشورهای اسلامی تغییر دهند».

وی همچنین خاطر نشان کرد که تمام تشکیلات گروه‌های تکفیری ابزار اصلی اجرای طرح آمریکایی-غربی-صهیونیستی بودند همانطور که در یازده سپتامبر روی داد. 

 

انصارالله یمن سید عبدالملک بدرالدین الحوثی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر