کد خبر: 1049804 A

سخنگوی گارد ملی تونس اعلام کرد که ملوانان این گارد در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۹ پناهجوی سردرگم در دریای مدیترانه را از مرگ حتمی نجات داده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، «حسام الدین جبابلی» سخنگوی گارد ملی تونس اعلام کرد که ملوانان این گارد در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۹ پناهجوی سردرگم در دریای مدیترانه را از مرگ حتمی نجات داده‌اند.

به دلیل طوفانی بودن دریا، دو قایق حامل پناهجویان شکسته شده و پناهجویان در دریا گرفتار شده بودند. بنا بر اعلام گارد ملی تونس ۱۴ نفر از جمله ۹ زن، چهار کودک و یک مرد غرق شده‌اند. اغلب پناهجویان از ساکنان کشورهای مرکزی قاره آفریقا هستند.

کمیساریای عالی پناهجویان سازمان ملل متحد اعلام کرده است که از سال ۲۰۱۹ تا امروز بیش از ۱۰۰ هزار پناهجو از دو قاره آسیا و آفریقا تلاش کرده‌اند که از دریای مدیترانه عبور کرده تا خود را به اروپا برسانند.

در این میان در دو سال گذشته بیش از هزار و ۲۰۰ نفر جانشان را در دریا از دست داده‌اند.

بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ میلادی، در طول تنها شش سال بیش از ۲۰ هزار پناهجو در تلاش برای زندگی بهتر در اروپا قربانی امواج دریای مدیترانه شده‌اند.

تازه ترین آمار کمیساریای عالی پناهجویان سازمان ملل متحد نشان می دهد از اول ژانویه ۲۰۲۱ تا ۲۱ فوریه سال جاری میلادی، سه هزار و ۸۰۰ پناهجو موفق شده‌اند از سواحل دو کشور آفریقایی، لیبی و تونس خود را به جنوب ایتالیا برسانند.

در همین مدت بیش از ۲۵۰ پناهجو جانشان را در دریا از دست داده‌اند.

 

غرق شدن پناهجویان گارد ملی تونس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر