کد خبر: 1049670 A

وزیر خارجه امارات:

وزیر خارجه امارات با تاکید بر لزوم بازگشت سوریه به جایگاه خود، قانون سزار را بزرگ‌ترین چالش پیش روی هماهنگی در این راستا برشمرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیاالیوم، «عبدالله بن زاید»، وزیر خارجه امارات امروز -سه‌شنبه- در نشست مطبوعاتی مشترک با «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه امارات تاکید کرد که بازگشت سوریه به جایگاه خود مضوعی حتمی و اجتناب‌ناپذیر و به نفع این کشور و سراسر منطقه است.

وی افزود: «لزوم همکاری و کار منطقه ای برای آغاز روند بازگشت سوریه به جایگاه خود به اراده و عدم اراده برخی طرف‌ها منحصر نیست. این موضوع، فردی نیست بلکه به مصلحت عموم، سوریه و منطقه است.»

وزیر خارجه امارات تاکید کرد: «اختلافاتی بین گروه های مختلف وجود دارد و فقط باید برای بازگشت سوریه به جایگاه خود تلاش کرد. یکی از نقش‌های مهمی که سوریه باید به آن بازگردد، نقش آن در اتحادیه عرب است و شکی نیست که این امر نیز به تلاش طرف سوری و  همکارانمان در اتحادیه عرب نیاز دارد.»

بن زاید با اشاره به اینکه قانون موسوم به سزار بزرگ‌ترین چالش پیش روی هماهنگی و فعالیت مشترک با سوریه است، تاکید کرد که حفظ این قانون به شکل امروزی این مسیر و موضوع را بسیار دشوار می‌کند.

 

سوریه بن زاید قانون سزار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر