کد خبر: 1048619 A

وزارت دفاع آلمان هشدار داد که روسیه به دنبال تضعیف و بی‌ثبات کردن ناتو و چین در پی تاسیس نظام بین‌المللی بر اساس منافع خود است.

به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه ولت، بنا به یک سند فاش‌شده وزارت دفاع آلمان نسبت به تهدیدهای روزافزون و توان نظامی جدید چین و روسیه هشدار داده است. 

وزارت دفاع آلمان در این سند بر نگرانی خاص خود نسبت به آغاز استفاده از موشک‌های فراصوت و دقیق که رهگیری آن‌ها سخت است و موشک‌های دور‌برد روسیه به شمار می‌روند و همچنین نسبت به سرمایه‌گذاری‌های عمده برای حفظ ظرفیت حمله هسته‌ای تلافی‌جویانه از دریا و مدرن‌سازی اولیه توانایی هسته ای روسیه تاکید کرده است. 

بر اساس این سند، وزارت دفاع آلمان تاکید کرده است که مسکو شش هزار و ۳۷۵ کلاهک هسته‌ای در اختیار دارد. 

کارشناسان وزارت دفاع آلمان معتقد هستند که ۸۴۰ هزار سرباز روس به خوبی آموزش دیده‌اند و می‌توان آن‌ها را به سرعت به جای دیگری منتقل کرد.

این کارشناسان با بیان برخی نقاط ضعف ارتش روسیه از جمله‌ امکانات محدود در دریا در مقیاس جهانی و عدم وجود هواپیماهای بدون سرنشین تهاجمی اعلام کردند که نیروهای مسلح روسیه قادرند در مدت زمان کوتاهی در برخی مناطق مشخص به برتری دست یابند.  

این روزنامه همچنین نوشت که نیروهای مسلح روسیه مکانیزمی برای قدرت سیاسی هستند.

در این گزارش همچنین آمده است که تجزیه و تحلیل توانایی‌های نظامی چین نشان می‌دهد که این کشور از نظر نفوذ جهانی در زمینه تجارت اسلحه و همکاری نظامی روز به روز از روسیه پیشی می‌گیرد.

 

چین روسیه وزارت دفاع آلمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر