کد خبر: 1047328 A

وزارت خارجه روسیه:

سخنگوی وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که غرب کمپین گسترده‌ای را برای حمایت از مخالفان غیر‌قانونی در کشور تشکیل داده و مشکلات داخلی خود را نادیده می‌گیرد.

به گزارش ایلنا به نقل از نووستی، سخنگوی وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که غرب کمپین گسترده‌ای را برای حمایت از مخالفان غیر‌قانونی در کشور تشکیل داده و مشکلات داخلی خود را نادیده می‌گیرد.

«ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز -پنج‌شنبه- تاکید کرد: «متأسفانه‌، بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا بازی شفافیت را راه انداخته‌اند که به بسیاری از مسائل مربوط می‌شود، از روابط با روسیه و عدم توانایی این اتحادیه در دفاع از اصول خود به دلیل فشارهای آمریکا گرفته تا مسئله حقوق بشر، در واقع به مجموعه‌ای از استدلال‌ها و بهانه‌های واهی برای حمایت از مخالفان غیر‌قانونی ما متوسل شده‌اند.»

زاخارووا افزود: «اتحادیه اروپا مسائل داخلی خود را نادیده می‌گیرد. این موضوعات بسیار مهم‌تر هستند. به عنوان مثال ، موضوع فرانسه و جلیقه‌زردها،  موضوع ‌جولیان آسانژ‌ بنیانگذار ویکیلیکس که نه تنها به انگلیس بلکه به آمریکا و حتی اروپا نیز مربوط می‌شود. آسانژ  طی سال‌های متمادی در انگلیس تحت فشار روانی و ارعاب قرار داشت. آن‌ها این موضوع را نمی‌بینند و نمی‌خواهند به آن توجه کنند.»

غرب ماریا زاخارووا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر