کد خبر: 1042800 A

با حکم دادگاه؛

با مخالفت دیوان عالی آمریکا، رئیس‌جمهوری سابق این کشور، باید مدارک مالیاتی خود را به دادستان‌های نیویورک تحویل دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، با مخالفت دیوان عالی آمریکا، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری سابق این کشور، باید مدارک مالیاتی خود را به دادستان‌های نیویورک تحویل دهد.

دادستانی نیویورک چند سالی است که خواستار دسترسی به مدارک مالیاتی ترامپ است اما وکلای رئیس‌جمهوری سابق با بهانه این که او در حال گذراندن پرونده ممیزی خود در اداره مالیات است، از ارائه این مدارک سرباز می‌زدند.

این اختلاف در نهایت به دادگاه فدرال نیویورک کشیده شد، جایی که قاضی به نفع دادستانی نیویورک رای داد اما وکلای ترامپ با بردن پرونده به دیوان عالی کشور در واشنگتن، همچنان اصرار بر مسکوت گذاشتن درخواست دادستانی نیویورک داشتند.

روز دوشنبه، ۲۲ فوریه، دیوان عالی که بالاترین مرجع قضایی در آمریکاست با رد درخواست وکلای ترامپ از رسیدگی به این پرونده سر باز زد که به معنای تأیید حکم دادگاه پایین دستی این نهاد است.

با این حال، حکم دیوان عالی به آن معنی نیست که مدارک مالیاتی ترامپ به طور عمومی منتشر خواهد شد.

دونالد ترامپ در نیم قرن گذشته، تنها رئیس‌جمهوری آمریکا بوده که پیش از ورود به کاخ‌ سفید و در طول چهارسال حضور در آن از انتشار اوراق مالیاتی خود امتناع کرد.

اگر چه انتشار این مدارک اجباری نیست اما سیاست‌مداران آمریکایی انتشار عمومی آن را گواهی بر «اصلح و صادق» بودن خود در چشم رای‌دهندگان می‌دانند.

 

مدارک مالیاتی ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر