کد خبر: 1041282 A

مدیرعامل شرکت «روس آبارون اکسپورت» اعلام کرد این شرکت در حال رایزنی با کشورهای مختلف در زمینه فروش جدیدترین جنگنده نسل پنجم روسی سوخو ۵۷ ( Su-۵۷E) بوده و آماده عرضه این جنگنده پیشرفته به شرکای استراتژیک است.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «الکساندر میخییف» مدیرعامل شرکت «روس آبارون اکسپورت» امروز -شنبه- در آستانه افتتاح نمایشگاه تسلیحات IDEX-۲۰۲۱ اعلام کرد این شرکت در حال رایزنی با کشورهای مختلف در زمینه فروش جدیدترین جنگنده نسل پنجم روسی سوخو ۵۷ ( Su-۵۷E) بوده و آماده عرضه این جنگنده پیشرفته به شرکای استراتژیک است.

میخییف گفت که در حال حاضر، ما در حال انجام رایزنی‌ها مقدماتی با کشورهای مختلف جهان در زمینه صادرات جنگنده‌های چند منظوره نسل پنجم سوخو ۵۷ هستیم. شرکت روس آبارون اکسپورت آماده است Su-۵۷E را در صورت تمایل به شرکای استراتژیک روسیه  عرضه کند اما از ذکر جزئیات خود داری کرد.

نمایشگاه تسلیحات IDEX ۲۰۲۱ از ۲۱ تا ۲۵ فوریه در ابوظبی برگزار می‌شود.

سوخو-۵۷ یک جنگنده چند منظوره روسی نسل پنجم است که توسط سوخو طراحی شده است. این هواپیما برای از بین بردن اهداف هوایی، زمینی، شناسایی و همچنین تخریب سیستم کنترل دشمن طراحی شده است.

جنگنده سوخو-۵۷ مجهز به مجموعه جدید تجهیزات راداری است که امکان بررسی سریع وضعیت جنگی را فراهم می‌کند. این جنگنده مجهز به رادار مافوق قوی است که شناسایی اهداف زمینی و هوایی از فاصله بسیار دور را ممکن می‌کند. پس از شناسایی، هر هدفی با کمک موشک‌های  دوربرد از نوع هوا - هوا و هوا- زمین نابود می‌شود.

سوخو ۵۷ برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ به آسمان بلند شد و تست‌های مربوطه در خاور دور انجام شد. سوخو ۵۷ در فوریه سال ۲۰۱۸ در سوریه موشک‌های کروز شلیک کرد.

 

 

 

شرکت «روس آبارون اکسپورت»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر