کد خبر: 1037743 A

رئیس سابق بانک مرکزی اروپا که پیش‌تر از سوی رئیس‌جمهوری ایتالیا مامور تشکیل کابینه شده بود، رسما ریاست دولت را پذیرفت و به عنوان نخست‌وزیر جدید این کشور معرفی شد.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، «ماریو دراگی» رئیس سابق بانک مرکزی اروپا که پیش‌تر از سوی «سرجو ماتارلا» رئیس‌جمهوری ایتالیا مامور تشکیل کابینه شده بود، رسما ریاست دولت را پذیرفت و به عنوان نخست‌وزیر جدید این کشور معرفی شد.

دراگی جمعه شب پس از ملاقات و گفت‌وگو با سرجو ماتارلا و پذیرفتن این مسئولیت ۲۳ عضو کابینه خود را معرفی کرد.

کابینه ائتلافی ماریو دراگی طیف‌های گوناگونی از جریان‌های سیاسی از حزب دموکرات و جریان راست افراطی به رهبری «ماتئو سالوینی» موسوم به «لیگ» گرفته تا حزب راست میانه «فورزا ایتالیا» به رهبری «سیلویو برلوسکنی» را شامل می‌شود.

کابینه ۲۳ نفری که ۱۵ مرد و هشت زن در آن عضویت دارند، از ۱۵ مسئول سیاسی و هشت تکنوکرات تشکیل شده است.

در فهرست ارائه شده از «لوئیجی دی مایو،» رهبر جنبش پنج ستاره به عنوان وزیر امور خارجه ایتالیا نام برده شده و «جیان‌کارلو جورجتی،» مسئول ارشد جریان راست افراطی «لیگ» در راس وزارت صنعت این کشور منصوب شده است.

«ندریا اورلاندو،» دیگر مسئول سیاسی از حزب دموکرات، بنا به فهرست ارائه شده قرار است سکان هدایت وزارت کار را در دست بگیرد.

در میان تکنوکرات‌ها «لوچیانا لامورگز» در راس وزارت کشور ایتالیا باقی می‌ماند و «دانیِل فرانکو» فرد شماره دو بانک مرکزی ایتالیا به عنوان وزیر اقتصاد وارد کابینه می‌شود.

کابینه دراگی همچنین صاحب یک وزارتخانه جدید به نام «انتقال محیط‌ زیستی» شده که برای ریاست آن یک فیزیکدان و متخصص هوش مصنوعی به نام «روبرتو چینگولانی» انتخاب شده است.

ماریو دراگی کابینه جدید ایتالیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر